Dešimtųjų pasaulio lietuvių sporto žaidynių trečiąją dieną dalyviai išsidalino paskutiniuosius medalius, iš viso žaidynių metu buvo išdalinti net 633 medalių komplektai.
Jubiliejinio viso pasaulio lietuvius suvienijančio renginio rezultatai buvo aptarti tradiciniame pasaulio lietuvių forume Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje. Forumo dalyvius sveikino žaidynių organizacinės darbo grupės vadovas Vidaus reikalų viceministras Darius Urbonas, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, Europos sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Kauno miesto mero pavaduotojas Povilas Mačiulis ir Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henkė.
„Kur mes begyventume, esame viena, nedaloma tauta. Linkiu visiems vienybės, kad lietuviškos tradicijos tęstųsi ir savo gerais darbais stiprinti Lietuvą. Kad būtų, visų pirma, gera čia gyventi, tada bus gera ir sugrįžti. Kiekvienas iš mūsų, nepaisant gyvenamosios vietos ar pilietybės, esame atsakingas už Lietuvos gerovės kūrimą, ateitį ir išlikimą“, – iš viso pasaulio susirinkusiems lietuviams sakė D. Henkė.
Šių metų žaidynių metu nuveiktus darbus pristatė jas rengusios Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, o po diskusijų buvo priimti keletas svarbių sprendimų. Bene aktualiausias – prailginti žaidynes nuo trijų iki keturių dienų. Šia sprendimas priimtas atsižvelgiant į itin intensyvų komandinių šakų tvarkaraštį, kuris varžybose dalyvaujantiems mėgėjams yra tiesiog per sunkus.
Taip pat bus prašoma didinti žaidynėms skiriamą finansavimą, nes jis nesikeičia nuo 2009 metų, nors dalyvių skaičius labai išaugo. Be to, įvairiomis priemonėmis bus siekiama į žaidynes pritraukti kuo daugiau jaunimo, į kurio pagausėjimą visi atkreipė dėmesį jau šiais metais.
Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pristatė būsimų XI žaidynių sostinę su ypač didelėmis galimybėmis, supažindino su kurorto sporto bazėmis.
„Užbėgdamas įvykiams už akių, galiu garantuoti, kad tomis dienomis Druskininkuose vyks tik XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynės ir daugiau niekas kita“, – žadėjo meras. Druskininkai neseniai atšventė 220 metų jubiliejų ir, pasak R. Malinausko, per tuos metus kurortas įgavo ne tik sveikatinimo, gydymo, bet ir įvairaus masto renginių organizavimo patirtį. „Druskininkai prieš 17 metų priėmė sprendimą kurortą vystyti ne tik sveikatinimo, poilsio, turizmo, bet ir sporto, kultūrinio turizmo ir kitomis kryptimis. Šiandien Druskininkų infrastruktūra leidžia mums organizuoti įvairaus masto renginius. Noriu pasidžiaugti, kad kasmet Druskininkai sulaukia vis daugiau svečių ir augimas yra nuo 12 iki 20 procentų. Tai leidžia Druskininkams būti ne tik sezono kurortu, bet ir kurortu, veikiančiu ištisus metus“, – sakė R. Malinauskas.
Meras kalbėjo apie nemažas galimybes apgyvendinti atvykusius svečius. Druskininkuose dabar gyvena apie 20 tūkst. gyventojų, tačiau šiandien kurorte apgyvendinimo vietų yra daugiau už bet kurį kitą Lietuvos miestą, įskaitant ir Vilnių. „Oficialių vietų yra 8154 ir tai dar ne viskas. Per ketverius metus tų apgyvendinimo vietų dar labiau pagausės. Kiekvienas Pasaulio lietuvių sporto žaidynių dalyvis galės apsigyvendinti arba pačiame mieste, arba jo prieigose. Šiandien Druskininkuose veikia 9 sanatorijos, 21 viešbutis, 26 svečių namai, 2 kempingai, 19 kaimo turizmo sodybų, 400 oficialiai nuomojamų butų. Kalbant apie maitinimą, tai taip pat nėra problema. Norėčiau palinkėti, kad varžybos vyktų sklandžiai ir nereikėtų medicinos personalo suteikiant greitąją pagalbą. Tačiau mūsų ligoninė ir poliklinika su greitąja pagalba yra bet kada pasirengusi pagelbėti. Manau, kad mūsų medikai, SPA specialistai savo paslaugų pasiūlys ne varžybų, bet laisvu metu“, – teigė R. Malinauskas.
Druskininkų meras dėkojo Kūno kultūros ir sporto departamento vadovui Edžiui Urbanavičiui ir vyriausybei. Ant R. Malinausko, jų bendromis pastangomis šiandien kurorte sukurta viena geriausių sporto infrastruktūrų Lietuvoje. Druskininkuose šiuo metu dar statomi du nauji stadionai ir aikštynai. „Visų sporto šakų varžyboms, įskaitant ir į pasaulio penketuką įeinančią uždarą kalnų slidinėjimo trasą, kuri veikia ištisus metus, jau šiandien esame pasirengę. Džiaugiuosi, kad mūsų kalnų slidinėjimo trasa yra mėgiama profesionalių sportininkų, kurie atvyksta pasitreniruoti „Snow arenoje“. Vos 20 km nuo miesto turime puikų 18 duobučių golfo aikštyną, 8 teniso aikštynus, paplūdimio aikšteles, apie 60 km ilgio dviračių ir šiaurietiškojo vaikščiojimo takus. Sportininkų rengimo reabilitacijos centras, priklausantis Kūno kultūros sporto departamentui, jau artimiausiu metu priims mūsų sportininkus ne tik treniruotis, bet ir įgauti reikiamus įgūdžius“, – kalbėjo R. Malinauskas, pakvietęs viso pasaulio lietuvius į XI PLSŽ.
Pasaulio lietuvių forumo pabaigoje – žaidynių vėliava perduota jas 2021 metais priimsiančių Druskininkų merui Ričardui Malinauskui.

Parengta pagal lietuviuzaidynes.lt / sportas.info

 

Pasaulio lietuvių sporto forumas (nuotraukų galerija)