Kovo 21 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK, ang. IOC) prisijungdamas prie Jungtinių Tautų ir daugelio kitų organizacijų paminėjo Tarptautinę rasinės diskriminacijos panaikinimo dieną – primenant, kad kiekvienas asmuo turi teisę į žmogaus teises be jokios diskriminacijos.
Ši diena įsteigta Jungtinių Tautų 1960 m., pažymi, kad reikia toliau spręsti rasinę diskriminaciją, ksenofobiją ir neapykantos nusikaltimus visame pasaulyje.
Per ilgametę partnerystę su Jungtinėmis Tautomis, TOK per sportą siekia suvienyti asmenis ir bendruomenes su jų įvairove ir kultūra, skatinti taiką ir žmoniškumą.
„Praktikuoti sportą, be jokios pobūdžio diskriminacijos, laikantis žmogaus teisių yra esminis Olimpinio judėjimo principas“, sakė TOK prezidentas Thomas Bach. „Mes tikime, sporto galia kuri stato tiltus tarp bendruomenių, ir Olimpinėmis žaidynėmis įkūnijančiomis galimybę per sportą kovoti prieš rasinę diskriminaciją, ir suvienyti žmones iš visų gyvenimo sričių.“

TOK darbai susiję su žmogaus teisėmis

Vasarį TOK (ang. IOC) sugriežtino savo poziciją dėl žmogaus teisių, ir po konsultacijų su sporto ir teisių aljansu (SRA) šios srities įgyvendinimą įtraukė į 2020 m. olimpinę darbotvarkę. Olimpinio judėjimo vadovas patvirtino naujas procedūras ir numatė pakeitimus sutartyse su 2024 m. žaidynes priimsiančiais miestais, įtraukiant skyrių, skirtą sustiprinti nuostatas ginančias žmogaus teises, olimpinių žaidynių organizavimo kontekste.

Parengta pagal IOC / olympic.org