Spalio 10 d. Vilniuje atidarytas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) forumas „Moterų lyderystės stiprinimas Europoje“. Didžiojoje viešbučio „Radisson Blu Lietuva“ konferencijų salėje susirinkusiems dalyviams sveikinimo žodį tarė Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas. Savo kalboje TOK prezidentas pabrėžė lyčių lygybės ir moterų lyderystės svarbą. Jis teigė, kad Lietuva šioje srityje galėtų būti puikus pavyzdys – tiek Lietuvos Respublikos, tiek Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentės yra moterys.

Be to, LTOK vykdo daug projektų, kurių tikslas – ugdyti moterų kompetenciją, suteikti joms pasitikėjimo savimi, įgalinti jas aktyviai veikti, siekti savo tikslų. Kaip vieną iš sėkmingų iniciatyvų Th. Bachas paminėjo LTOK moterų lyderių projektą “Laikas pokyčiams!“. TOK prezidentas kalbėjo, kad jau kitais metais Buenos Airėse vyksiančiose jaunimo jaunimo olimpinėse žaidynėse abiejų lyčių dalyvių skaičius pirmą kartą bus vienodas. 2020 metais Tokijo olimpinėse žaidynėse lyčių balansas taip pat beveik susilygins – moterų bus 48-49 procentai. Šiek tiek mažesnis dalyvaujančių moterų skaičius išlieka dėl komandinių sporto šakų specifikos – kai kurios jų yra nepakankamai populiarios moterų tarpe ir nesurenka pajėgių nacionalinių rinktinių. Be to, olimpinėse žaidynėse daugėja mišrių rungčių, kas taip pat padeda daugiau moterų įtraukti į sportą.

Sveikinimo žodžius forume taip pat tarė Europos olimpinių komitetų asociacijos prezidentas Janezas Kocijančičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Europos Tarybos Demokratijos valdybos generalinė direktorė Snežana Samardžič – Markovič. Atidarę tarptautinį forumą, TOK prezidentas Thomas Bachas ir LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvavo spaudos konferencijoje ir atsakė į žurnalistų klausimus.

Parengta pagal ltok.lt