Tomas Kaukėnas Pjongčango olimpinėse žaidynėse / LTOK nuotr.

Pjongčango olimpinėse žaidynėse startavo Lietuvos biatlonininkai vyrai. Lietuvos rinktinės lyderis Tomas Kaukėnas 10 km sprinte pateisino visus lūkesčius ir užėmė aukštą 17 vietą. Tai geriausias biatlono rinktinės pasiekimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.
T. Kaukėnas puikiai čiuožė ir neklydo šaudydamas gulint bei išsiveržė tarp lyderių – buvo penktas. Antroje šaudymo serijoje stovint patyręs biatlonininkas suklydo tik penktojo šūvio metu ir turėjo sukti vieną baudos ratą. Lietuvis distanciją įveikė per 23:46,5 min ir tik 44,7 sek. atsiliko nuo olimpinio čempiono.

Tomas Kaukėnas / LTOK nuotr.

Finišavus 41 sportininkui T. Kaukėnas rikiavosi 15-as, tačiau vėliau dar prarado dvi pozicijas ir užėmė 17-ąją vietą. Sočio olimpinėse žaidynėse šioje rungtyje T. Kaukėnas buvo 48-as, o 20 km lenktynėse finišavo 23-ias.
Vytautas Strolia šaudymo serijose suklydo po kartą ir suko du baudos ratus. Lietuvis finišavo per 25:32,4 min ir buvo 49-as.
Olimpiniu čempionu tapo vokietis Arndas Peifferis nesuklydęs šaudydamas ir finišavęs per 23:38,8 min.
Iš viso startavo 87 sportininkai. Į persekiojimo lenktynes patenka pirmasis 60-ukas. Vytautas Strolia ilgai buvo slidininku ir juo būdamas startavo 2014 m. Sočio žaidynėse. Tačiau rezultatai nebuvo aukšti ir nuo 2015 metų jis startuoja biatlono lenktynėse.
Lietuvos biatlonininkėms sprintas buvo nesėkmingas , jos nepateko į 60-ką. Diana Rasimovičiūtė finišavo 65-oje pozicijoje, Natalija Kočergina liko 80-a.

Dėl vėjo Pjongčange atidėtas kalnų slidininkų startas

Ieva Januškevičiūtė / LTOK nuotr.

Dėl stipraus vėjo Ieva Januškevičiūtė pirmadienį nestartavo ant Pjongčango olimpinės trasos kalno. Moterų didžiojo slalomo varžybos nukeltos į ketvirtadienį.
I. Januškevičiūtė jau buvo nuvykusi ant kalno, kai varžybų rengėjai pranešė, jog lenktynių šįkart nebus. Likus trims valandoms iki starto, didžiojo slalomo varžybos nukeltos, Pjončange siaučiant atšiauriam vėjui.

Pjončange didžiojo slalomo varžybos nukeltos, dėl siaučiančio atšiaurus vėjo

Nors oro termometro rodiklis rodo tik minus 3 laipsnius, o iš giedro dangaus skaisčiai šypsosi saulė, jutiminė temperatūra krenta iki minus 20 laipsnių, o ant kalno oro sąlygos dar labiau permainingos.
Lietuvos sportininkė įsitikinusi, kad Pjongčange varžybos nukeltos garbingesnės kovos labui. „Tiesiog dabar būtų nelygios sąlygos kovai, – sakė I. Januškevičiūtė. – Jei kažkuriam sportininkui užeitų stipresnis vėjo gūsis, jis jį ženkliai pristabdytų. O tie, kurie pataiko leistis ramesniu vėju, nusileistų greičiau.“

Olimpinėse žaidynėse įvykdyta kibernetinė ataka

Dronai ore per olimpinių žaidynių atidarymą

Žaidynėse dirbantys pareigūnai sekmadienį pranešė, kad dėl interneto ir bevielio interneto sutrikimų per Pjongčango žaidynių atidarymo ceremoniją kalta kibernetinė ataka, tačiau atsisakė nurodyti, kas už tai atsakingas.
Vidinio interneto ir belaidžio interneto sistemų darbas sutriko penktadienį maždaug 19 val. 15 min. vietos (12 val. 15 min. Lietuvos) laiku, prieš pat atidarymo ceremoniją, o šeštadienio vidurdienį jų įprastas darbas dar nebuvo atnaujintas. Pietų Korėja šeštadienį pradėjo tyrimą dėl šių paslaptingų interneto ryšio sutrikimų.
Kibernetinio saugumo komandos ir ekspertai iš Pietų Korėjos gynybos ministerijos bei dar keturios kitos ministerijos suformavo specialią tyrimo grupę. Pareigūnai pabrėžia, kad interneto sutrikimai neturėjo įtakos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijai, kurios metu buvo panaudota daug aukščiausiųjų technologijų.

Parengta pagal 15min.lt / delfi.lt / lrytas.lt / ltok.lt / sportas.info / sportas.lt ir t.t.