Man Kaur

101-erių metų senolė laimėjo aukso medalį šimto metrų bėgimo rungtyje Naujosios Zelandijos Oklendo mieste vykstančiose pasaulio veteranų žaidynėse. Indė Man Kaur atstumą įveikė per 1 minutę ir 14 sekundžių.

Tiesa, reikia pasakyti, kad ji buvo vienintelė dalyvė amžiaus grupėje 100 metų ir daugiau, praneša agentūra AFP. „Man patiko, aš esu labai, labai laiminga“, – pasiekusi finišo liniją sakė senolė. Ji teigė ir toliau tęsianti savo sportinę karjerą. „Aš vėl dalyvausiu“, – kalbėjo M. Kaur, kuri pradėjo sportuoti tik prieš aštuonerius metus, kai jai buvo 93-eji. Nuo to laiko ji jau iškovojo 17 aukso medalių. Pasaulio veteranų žaidynių pirmininkė Jennah Wootten sakė, kad indė įkūnija „sportas visiems-filosofiją“. O tai ir yra svarbiausia žaidynėse Oklende. Ji esą įkvepia kitus gyventi aktyvesnį gyvenimą ir sportuoti. Nors 101-erių senjorė buvo vienintelė savo amžiaus atletė sprinto rungtyje Oklende, ji nėra vienintelė šimtametė, daranti sportinę karjerą. 106-erių metų japonui Hidekichi Miyazaki priklauso 100 metrų bėgimo rekordas. Geriausias jo laikas yra 29,83 sekundės. 105-erių metų prancūzas Robert’as Marchand’as sausį pasiekė rekordą, savo amžiaus grupėje 22,5 km nuotolį įveikęs per valandą.

Man Kaur savo sportinę karjerą pradėjo būdama 93 metų

Man Kaur iš Indijos Auklande 2017 m. balandžio 24 d.

Man Kaur aukso medaliai

Man Kaur 101 metų amžiaus su apdovanojimais

Man Kaur 2017 m.

Man Kaur 2017 m.

Šimtametės Man Kaur startas Vankuverį 2016 m.

Parengta pagal delfi.lt / bbc.com / indianexpress.com / stuff.co.nz / news18.com / thebetterindia.com / arabnews.com / hindustantimes.com