Šiaurės Korėjos atstovas prie Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) šeštadienį sakė, kad jo izoliuota šalis „tikriausiai dalyvaus“ ateinantį mėnesį Pietų Korėjoje vyksiančiose žiemos olimpinėse žaidynėse, pranešė Japonijos naujienų agentūra „Kyodo“.

Korėjos pusiasalis

Manoma, kad tarp abiejų Korėjos pusiasalio valstybių tvyranti didžiulė įtampa gali sumažėti. Ankstesnę dieną abi šalys susitarė ateinančią savaitę surengti derybas. Prognozuojama, kad per derybas dėmesys bus sutelktas į įvairius klausimus, tarp jų – Šiaurės Korėjos dalyvavimą žiemos olimpinėse žaidynėse.
„Kyodo“ nurodė, kad Chang Ungas (Šiaurės Korėjos atstovas) šį trumpą komentarą žurnalistams pateikė atskridęs į Pekino tarptautinį oro uostą, teigė, kad į žiemos olimpines žaidynes greičiausiai vyks garsiausi šalies sportininkai. Čiuožėjų pora Ryom Tae-Ok ir Kimas Ju-Sik yra vieninteliai Šiaurės Korėjos sportininkai, kurie yra įvykdę olimpinį normatyvą. Pora yra laimėjusi ir pirmąjį Šiaurės Korėjos medalį. Vasario mėnesį Azijos žiemos žaidynėse jie iškovojo bronzą.
Agentūra nurodė, kad pareigūnas veikiausiai ten užsuko pakeliui į Šveicariją, kur yra TOK būstinė. Ji citavo neįvardytus šaltinius, sakiusius, kad tikėtinas šios kelionės tikslas – aptarti su TOK Šiaurės Korėjos galimybes dalyvauti Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas savo Naujųjų metų kalboje pareiškė, kad jo šalis linki sėkmės olimpinėms žaidynėms, vyksiančioms vasario 9–25 dienomis, ir kad Pchenjanas svarstys galimybę pasiųsti į jas savo delegaciją. Tik nėra aišku, ar Kim Jong-unas kalbėjo apie sportininkus ar apie valdininkus. Seulas palankiai reagavo į Kim Jong Uno užuominas apie galimą dalyvavimą olimpinėse žaidynėse.
Seulas ir žiemos olimpinių žaidynių organizatoriai pageidauja, kad Šiaurės Korėja dalyvautų žaidynėse. Tikimasi, kad tokiu būdu būtų galima išvengti dar didesnio padėties pablogėjimo Korėjos pusiasalyje, kylančio iš Kim Jong Uno konfrontacijos su pasauliu dėl Pchenjano vykdomų branduolinių ginklų ir raketų programų.

Parengta pagal: delfi.lt / 15min.lt / lrytas.lt / alfa.lt
Koregavo Saulius Strazdas