Grupė Pchenjano ir Seulo pareigūnų – po tris iš abiejų pusių trečiadienį susitiko aptarti, kiek atletų iš Šiaurės Korėjos dalyvaus ateinantį mėnesį Pietų Korėjoje vyksiančiose žiemos olimpinėse žaidynėse, ir kitų detalių. Susitikimas vyko demilitarizuotoje zonoje esančiame Panmundžomo kaimelyje, per kurį eina demarkacinė linija. Susitikime sutarta, kad abiejų Korėjų sportininkai Pjongčango Žiemos olimpinių žaidynių ceremonijoje žingsniuos drauge su viena vėliava, simbolizuojančia visą Korėjos pusiasalį, taip pat, kad iš abiejų šalių sportininkių bus sudaryta moterų ledo ritulio komanda, kuri varžysis žaidynėsetre čiadienį pranešė Pietų Korėjos atstovai.

Olimpinių žaidynių logotipas

Šiaurės Korėjos atstovai praneša, kad į artėjantį mėnesį Pjongčange prasidėsiantį renginį siųs 550 žmonių olimpinę delegacija, kuri palaikys šios valstybės atletus bei reprezentuos šalį (230 šokėjų, 30 tekvondo delegaciją, taip pat 150 narių, o anksčiau buvo sutarta siųsti ir 140 narių meno trupę).
Susitikime taip pat sutart, kad Šiaurės Korėjos delegacija kitą savaitę lankysis Pietų Korėjoje ir apžiūrės sąlygas olimpiniame kaimelyje, pranešė „Yonhap“. Pietų Korėja savo ruožtu prieš prasidedant olimpinėms žaidynėms sutiko atsiųsti savo sportininkų į treniruotes Šiaurės Korėjos Masiko perėjos slidinėjimo kurorte.
Abi Korėjos trečiadienio derybų rezultatus aptars šeštadienį Lozanos mieste Šveicarijoje su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (TOK), kuris turi pritarti Šiaurės Korėjos atletų, neįvykdžiusių kvalifikacinių atrankos normatyvų ar praleidusių galutinį registracijos terminą, dalyvavimui žaidynėse.

2018 m. olimpinė ugnis

„Vesime derybas vadovaudamiesi abipusės pagarbos principu ir… siekdami padėti pagerinti dvišalius ryšius bei įtvirtinti taiką pusiasalyje“, – prieš susitikimą žurnalistams sakė Pietų Korėjos vyriausiasis derybininkas Chun Hae-sungas.
Pietų Korėjos vyriausybė ir olimpinių žaidynių organizacinis komitetas dėjo daug pastangų, kad Pchenjanas, boikotavęs 1988-ųjų olimpines žaidynes Seule, šįsyk sutiktų dalyvauti žaidynėse vasario 9–25 dienomis, kurios jau reklamuojamos kaip „taikos olimpinės žaidynės“.

Parengta pagal: lrytas.lt / alfa.lt / kauno.diena.lt / lzinios.lt / respublika.lt / 15min.lt / delfi.lt
Parengė Saulius Strazdas