Scanpix nuotr.

Rio de Žaneire vykusios olimpinės žaidynės buvo įsimintinos ir dar ilgai išliks daugelio atmintyje. 2016-ų metų olimpiada bus prisiminta ne tik dėl prieš ją vykusio dopingo skandalo, tačiau ir dėl pagerintų rekordų, įspūdingų momentų, žalio vandens ar aprangos paplūdimio tinklinio varžybose.
Pateikiam įdomiausius momentus iš Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.
Viena iš pirmųjų nuotraukų internete paplito dar per olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją. Taikvando sporto šakos atstovas ir Tongos vėliavnešys Pita Taufatofua atidaryme pasirodė išsitepęs aliejumi ir užsidėjęs tik tradicinę savo gimtinės aprangą. Tai neliko nepastebėta.

Pita Taufatofua | Scanpix nuotr.

Viena fotografija puikiai iliustruoja tai, kad olimpiadoje galime išvysti visokių dydžių sportininkus. Štai JAV gimnastė Ragan Smith įsiamžino su krepšininku DeAndre Jordanu, o ši nuotrauka pasklido po internetą įspūdingu greičiu.

Ragan Smith ir DeAndre Jordanas | Scanpix nuotr.

Išskirtinė Olimpinė dvasia suvienijo dviejų itin aršiai besipykstančių šalių gimnastes – Pietų Korėjos sportininkė Lee Eun-ju ir Šiaurės Korėjos atstovė Hong Un-jong su šypsenomis pozavo asmenukei.

Lee Eun-ju ir Hong Un-jong | Scanpix nuotr.

Socialinis tinklas „Twitter“ tiesiog mirgėjo nuo legendinio plaukiko Michaelo Phelpso nuotraukų, o viena iš jų privertė internautus sukurti šimtus memų. Prieš vieną iš rungčių M.Phelpsas užfiksuotas itin rūsčiu veidu, o tuo sėkmingai pasinaudojo internautai.

Michaelas Phelpsas | Scanpix nuotr.

Pirmasis aukso medalis Olimpiados šeimininkės, Brazilijos, sąskaitoje. Tai buvo ne tik svarbi pergalė Brazilijai, tačiau ir įrodymas, kad aukštų rezultatų pasiekti gali ir skurde užaugę žmonės. Dziudo atstovė Rafaela Silva svorio kategorijoje iki 57 kg yra kilusi iš vieno skurdžiausių Rio rajono vadinamu „City of God“.

Rafaela Silva | Scanpix nuotr.

Olimpiniame baseine dėmesio sulaukė ne tik plaukikai – internete pasklido nuotrauka, kuriame parodytas nuobodžiausias darbas olimpiadoje – saugoti, kad nenuskęstų geriausi pasaulio plaukikai.

Medicinos personalas olimpiniame plaukimo baseine | Scanpix nuotr.

Įsimintinas momentas mažai tautai – Fidžio regbio komanda atliko įspūdingą dainą, kuomet šventė savo pirmąjį šalies aukso medalį. Fidžio regbio ekipa finale 43-7 įveikė Didžiosios Britanijos komandą.

Fidžio regbio komanda | Scanpix nuotr.

Devyniolikmetė JAV gimnastė Simone Biles į olimpiadą įsiveržė lyg audra – ji namo parveš net keturis aukso bei vieną bronzos medalius.

Simone Biles | Scanpix nuotr.

„Maria Lenk“ vandens centras tapo didžiuliu apkalbų objektu – vienu metu šuolių į vandenį baseino vanduo tapo žalias.

Žalias baseino vanduo | Scanpix nuotr.

Egipto moterų paplūdimio tinklinio komanda taip pat sulaukė neįprasto dėmesio dėl išskirtinės aprangos šioje sporto šakoje.

Skirtingos paplūdimio tinklinio aprangos | Scanpix nuotr.

Įspūdingą dominavimą pademonstravo JAV plaukikė Katie LEdecky, kuri 800 m laisvu stiliumi rungties finale distanciją įveikė per 8 min. 4.79 sek. ir beveik 12 sekundžių aplenkė artimiausią varžovę. JI taip pat laimėjo 200 ir 400 me laisvu stiliumi rungtis bei 4×200 m laisvu stiliumi estafetę.

Katie Ledecky | Scanpix nuotr.

Pasaulio rekordą pirmoji Olimpiniame stadione pagerino Etiopijos bėgike Almaz Ayana, kuri ankstesnį rekordą „sumušė“ daugiau nei 14 sekundžių bei iškovojo aukso medalį moterų 10000 metrų bėgimo rungtyje.

Almaz Ayana | Scanpix nuotr.

Egiptietis Islamas El Shehaby sukėlė skandalą, kuomet atsisakė paspausti Izraelio atstovui Os Sasson ranką po pralaimėjimo vyrų dziudo kovoje. Netrukus I.El Shehaby buvo nušvilptas, o Tarptautinis olimpinis komitetas sportininką išsiuntė namo.

Or Sasso (baltas) ir Islamas El Shehaby (mėlynas) | Scanpix nuotr.

Įspūdinga akimirka užfiksuota dviračių treko trasoje, kuomet olandė Laurine van Riessen bandydama išvengti susidūrimo su prancūze Virginie Cueff, važiavo beveik horizontaliai.

Laurine van Riessen | Scanpix nuotr.

Tarp įsimintiniausių momentų pateko ir lietuvio Aurimo Didžbalio salto iškovojusi bronzos medalį sunkiosios atletikos iki 94 kg rungtyje.

Aurimas Didžbalis | Scanpix nuotr.

Neįprastas džiaugsmas iškovojus medalį – britas Bradley Wigginsas fotografams pozavo iškišęs liežuvį. Paprastų nuotraukų dviratininkas jau turi – jis laimėjo penktąjį olimpinį aukso medalį. Viso atletas savo sąskaitoje turi aštuonis medalius.

Bradley Wiggins | „Facebook“ nuotr.

Kinijos sportininkas Qin Kai pasipiršo savo merginai He Zi, kuri buvo ką tik iškovojusi moterų šuolių į vandenį nuo 3 m bokštelio sidabro medalį. Mergina pasakė „TAIP“.

Qin Kai peršasi He Zi | „Facebook“ nuotr.

Legendinis Jamaikos sprinteris Usainas Boltas net ir bėgdamas rado laiko papozuoti fotografams. 100 metrų bėgimo pusfinalyje U.Boltas iškovojo užtikrintą pergalę, o prieš finišą bėgo atsisukęs į fotografus. Vėliau U.Boltas laimėjo finalą bei trečiose olimpinėse žaidynėse iš eilės iškovojo tris aukso medalius.

Pokštai su Usainu Boltu | Organizatorių nuotr.

Pietų Afrikos bėgikas Wayde’as van Niekerkas 400 metrų bėgime iškovojo aukso medalį bei pagerino 17-os metų senumo rekordą.

Wayde’as van Niekerkas | Scanpix nuotr.

Kaip galima pamiršti šokantį sunkiaatletį? Kiribačio salos atstovas Davidas Katoatau atlikdavo šokio judesius kiekvieną kartą, kuomet sėkmingai iškeldavo svorius. Nors jis užėmė tik šeštąją vietą, tačiau sužavėjo visus žiūrovus.

Davidas Katoatau | Scanpix nuotr.

Bahamų salų atstovė Shaunae Miller dramatiškai iškovojo aukso medalį. Bėgikė ties finišo linija parkrito ir iš po pasaulio čempionės amerikietės Allyson Felix nugvelbė pirmąją vietą.

Neįtikėtino moterų 400 metrų finišo akimirkos | Scanpix nuotr.

Airijos boksininkas Michaelis Conlanas ketvirtfinalyje taškais pralaimėjo rusui Vladimirui Nikitinui, tačiau toks sprendimas buvo ne tik nušvilptas sirgalių, bet ir sulaukė aršios boksininko reakcijos. M.Conlanas dar ringe teisėjams parodė vidurinius pirštus, o vėliau televizijoje iškoneveikė visą mėgėjų boksą. Po šio skandalo AIBA nušalino septynis teisėjus, tačiau tai M.Conlanui nepadėjo įgyvendinti svajonės iškovoti olimpinį auksą.

Michaelas Conlanas | „Facebook“ nuotr.

Tikra olimpinė dvasia – Naujosios Zelandijos bėgikė Nikki Hamblin ir amerikietė Abbey D’Agostino padėjo viena kitai 5000 metrų bėgimo atrankoje. A.D’Agostino patyrė sunkią kelio traumą, tačiau abi sportininkės skatino viena kitą užbaigti distanciją.

Nikki Hamblin ir Abbey D’Agostino | Scanpix nuotr.

Dukart trigubas laimėjimas. Jamaikietis Usainas Boltas devynis kartus tapo olimpiniu čempionu – jis 100 m, 200 m ir 4×100 m estafetėje triumfavo trijose olimpinėse žaidynėse iš eilės.

Usainas Boltas | Scanpix nuotr.

Brazilija atkeršijo už gėdingą 1:7 pralaimėjimą 2014-ų metų pasaulio čempionate Vokietijai. Olimpiniame futbolo turnyre brazilai per pagrindinį laiką sužaidė lygiosiomis su Vokietija (1:1), tačiau brazilų žvaigždė Neymaras vėliau realizavo pergalingą baudos smūgį, o visa Brazilija patvino džiaugsmo ašaromis.

Brazilijos komanda | NKL nuotr.

Britas Mohammedas Farah tapo antruoju žmogumi po suomio Lasse Viren, kuriam pavyko antrą olimpiadą iš eilės iškovoti 5000 m ir 10000 m bėgimo aukso medalius. Savo sąskaitoje keturis aukso medalius turintis M.Farah tapo sėkmingiausiu Didžiosios Britanijos lengvosios atletikos sportininku.

Mohammedas Farah | Scanpix nuotr.

Paskutinę Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dieną suspindėjo Mongolijos imtynių atstovo Mandakhnarano Ganzorigo treneriai. Šie, protestuodami prieš kovos baigtį, išsirengė. M.Ganzorigo kovoje dėl trečiosios vietos lemiamomis akimirkomis pralaimėjo uzbekui Ichtijorui Navruzovui, o su tuo nesutikę treneriai vienas po kito išsirengė ir „sušoko striptizą“.

Mandakhnarano Ganzorigo treneris | Scanpix nuotr.

Per Rio de Žaneiro olimpiados uždarymo ceremoniją Japonijos premjeras Shinzo Abe persirengė kompiuterinio žaidimo herojumi „Super Mario“ bei priėmė olimpinę ugnį, kuri 2020-ais metais žibės Tokijoje.

Shinzo Abe | Scanpix nuotr.