Vaizdo rezultatas pagal užklausą „riedlenčių sportas“

Riedlenčių sportas populiarėja visame pasaulyje. Vis daugiau jaunimo šiuo sportu užsiima profesionaliai. Tad nenuostabu, kad riedlentės nuo 2020 m. yra įtraukiamos į olimpinių žaidynių programą. Riedlentes, manoma, pirmieji išbandė Kalifornijoje gyvenantys banglentininkai, kurie riedėti gatvėmis sugalvojo tada, kai vandenynas būdavo ramus ir banglentes tekdavo padėti į šalį. Ši sporto šaka nuo šeštojo dešimtmečio nuolat keitėsi ir tobulėjo. O šiais laikais vykstantys riedlenčių čempionatai stebina ne tik žiūrovus, bet ir pačius riedlentininkus. Jų triukai kaskart vis sudėtingėja, o konkurencija auga kartu su ambicijomis. Penki riedlenčių sporto įvykiai, kurie pretenduoja tapti svarbiausiais šios kadaise JAV prasidėjusios ekstremalaus sporto kultūros vėliavnešiais.

2020 m. olimpinės žaidynės, Japonija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „riedlenčių sportas“

Iki šiol būta daugybės diskusijų, ar tokia laisva ir nepriklausoma sporto šaka (net pati JAV riedlentininkus vienijanti asociacija nėra tikra, ar išvis derėtų šį užsiėmimą vadinti sportu) turėtų būti olimpinėse žaidynėse. Juk ten kiekvienai sporto šakai galioja itin griežtos taisyklės, tradicijos ir pan. Vis dėlto 2016-ieji riedlenčių gerbėjams buvo įsimintini tuo, kad ši sporto šaka buvo įtraukta į 2020 m. olimpines žaidynes. Taigi dabar tai turėtų tapti ir vienu žiūrimiausių riedlentininkų įvykiu.

„The Tampa Pro“, JAV

Kiekvienais metais „The Tampa Pro“ tampa vienu svarbiausių geriausius šalies riedlentininkus suvienijančiu renginiu JAV. Šis čempionatas vyksta Tampos mieste, Floridoje. Ta proga kiekvienais metais Tampos riedlenčių parkas yra atnaujinamas pagal karščiausias šios sporto šakos tendencijas ir riedlentininkus nuolat skatina išbandyti kažką nauja bei kelti bendrą riedlenčių sporto kartelę. Šis čempionatas išgarsino daugybę riedlentininkų, savo vardą giliai išraižiusių riedlenčių sporto istorijoje.

„SLS Nike SB Super Crown“ pasaulio čempionatas, JAV


Čia patenka tik geriausieji. Taip pat ir prieš tai pristatyto „The Tampa Pro“ laimėtojas gauna kone auksinį kelialapį rungtis „SLS Nike SB Super Crown“ pasaulio čempionate. Tai yra riedlentininkų metų renginys, kuris vyksta Los Andžele. Beje, jame iš viso varžosi tik aštuoni geriausieji iš geriausių riedlentininkų. Kitaip tariant, čia susitinka šios sporto šakos elitas.

„Mystic Sk8 Cup“, Čekija


O ar žinai, kuris riedlenčių čempionatas Europoje yra vienas populiariausių? „Mystic Sk8 Cup“ galėtų užsidėti šią karūną ir ne tik dėl to, kad jame varžosi tiek vaikinai, tiek merginos, o prizinis fondas viršija net 35 000 eurų! Organizatoriai šį renginį iš kitų tokio tipo čempionatų kasmet išskiria dar ir dėl to, kad kaskart pastato po naują tuo metu aukščiausius reikalavimus atitinkantį riedlenčių parką. Ten ir vyksta tų metų taurė.

„Simple Session“, Estija


Arčiausiai Lietuvos panašaus lygio tarptautinis čempionatas vyksta Estijoje. Šiemet „Simple Session“ buvo surengtas jau 17-us metus iš eilės, ir tai yra vienas stipriausių uždaroje patalpoje vykstančių riedlenčių (ir BMX) sporto renginių visoje Europoje. Tai šventė, kurioje susitinka Rytų ir Vakarų pasaulių geriausieji, taip pat veteranai ir naujokai. Šiemet „Simple Session“ iš viso dalyvavo apie 150 patrakėlių iš 30 pasaulio šalių. Tai yra legendinės ekstremalų varžybos, kurios jau pretenduoja tapti didžiausiu netradicinio gatvės sporto renginiu pasaulyje.

Teksto autorė Inga Norke
Parengta pagal sportlandmagazine.com