Prezidentė Dalia Grybauskaitė su olimpiečiais

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį išvyksta į Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių atidarymą Pietų Korėjoje, ir prasidėsiančiose žiemos olimpinėse žaidynėse palaikys mūsų šalies olimpiečius. Kaip matyti iš prezidentės potvarkio, jos vizitas truks iki sekmadienio. Daugiausia laiko prezidentė praleis Pjongčange, bet taip pat apsilankys Seule, kur numatomas jos susitikimas su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu, informavo Prezidentūra. Lankydamasi Pjongčange prezidentė, be kita ko, susitiks su bendrovės „Samsung“ atstovais.
Iš Seulo Prezidentė vyks į Pjongčangą – žiemos olimpinių žaidynių sostinę, kurioje drauge su pasaulio lyderiais stebės žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją. Pjongčange valstybės vadovė olimpiniame kaimelyje susitiks su mūsų šalies olimpiečiais, stebės lietuvių biatlonininkų olimpinį startą ir dalyvaus Pietų Korėjos Prezidento priėmime.
Olimpinės žaidynės tęsis iki vasario 25 dienos. Lietuva į žiemos olimpines žaidynes siunčia devynis sportininkus: keturis biatlonininkus, tris slidininkus, du kalnų slidininkus. Šiemet olimpinėse žaidynėse iš viso dalyvaus apie 3 tūkst. sportininkų iš 95 valstybių. Bus išdalyti 102 medalių komplektai.

Parengta pagal lrytas.lt / lrp.lt
Koregavo Saulius Strazdas