Olimpinė ugnis

Šaltuko spaudžiamame Seule šeštadienį sausio 13 d. minios žmonių džiugiai sutiko olimpinės ugnies deglą. Jis mieste bus keturias dienas, o vėliau bus nuneštas į Pjongčangą, kur ateinantį mėnesį prasidės žiemos olimpinės žaidynės. Vasarį vyksiančios sporto šventės perspektyvos kiek prašviesėjo, kai Šiaurės Korėja patvirtino, kad atsiųs į žaidynes savo komandą.

Olimpinės ugnies nešimas

Pietų Korėjos dailiojo čiuožimo žvaigždė Park Hee-jin iškėlė deglą į viršų stebint šimtams žmonių, susirinkusių sostinės Sangamo rajone, kur, likus vos kelioms savaitėms iki olimpinių žaidynių pradžios, vyko olimpinės ugnies sutiktuvės.
Gausybė žmonių skambant tradiciniams korėjietiškų būgnų ritmams fotografavo savo telefonais ir mojavo plakatais, linkėdami sėkmingų olimpinių žaidynių.
„Džiaugiuosi tapusi pirmąja deglo nešėja Seule“, – žurnalistams sakė Park Hee-jin, dėvėjusi baltai geltoną slidinėjimo kostiumą ir kepurę su bumbulu.
Čiuožikė deglą perdavė kitam estafetės dalyviui. Deglas, nešamas daugiau kaip 600 žmonių, iki antradienio nukeliaus 103 km distanciją visame Seule.

Olimpinė ugnis

Vėlyvą šeštadienį deglas bus atneštas prie pagrindinio įėjimo į Gjongboko rūmus – svarbiausią Seulo istorinę vietą. Ten bus surengtas korėjietiškas karališkojo pasivaikščiojimo spektaklis, kuriame dalyvaus šimtai tradiciniais kostiumais pasipuošusių žmonių.
„Pirmyn, Pjongčangai, pirmyn, Korėjos futbole“, – gerbėjams skanduojant jo vardą, prie Sangamo stadiono, kur vyko 2002-ųjų pasaulio futbolo čempionatas, pradėdamas savo estafetę ištarė buvęs Bundesligos žaidėjas Cha Bum-kunas.
Į Pietų Korėją deglas atkeliavo lapkričio 1-ąją, likus 100 dienų iki 2018-ųjų Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos.
Pietų Korėjos sporto ir pramogų pasaulio žvaigždžių nešamas deglas apkeliavo visą šalį. Tarp deglo nešėjų buvo ir Kim Yuna, 2010-ųjų Vankuverio olimpines žaidynes laimėjusi auksą moterų dailiojo čiuožimo rungtyje, o 2014-ųjų Sočio olimpinėse žaidynėse toje pačioje rungtyje iškovojusi sidabrą.
Olimpinį deglą nešė ir dukart olimpinė čempionė Lee Sang-hwa, šių metų žaidynėse vėl sieksianti aukso 500 m greitojo čiuožimo rungtyje, buvęs JAV pagrindinės beisbolo lygos įžaidėjas Park Chan-ho ir Teksaso „Rangers“ beisbolininkas Choo Shin-soo.
Iš viso estafetėje dalyvauja apie 7 500 deglo nešėjų, turėsiančių sukarti daugiau kaip 2 tūkst. kilometrų.

Parengta pagal lrt.lt / tv3.lt / lrytas.lt
Koregavo ir papildė Saulius Strazdas