Spalio 19 d. Vilniuje LTOK vykdomojo komiteto posėdyje patvirtinta Lietuvos olimpinės delegacijos dalyvavimo XXIII žiemos olimpinėse žaidynėse Pjongčange, Pietų Korėjoje preliminari išlaidų sąmata. Ją pristačiusi misijos vadovė Vida Vencienė teigė, kad žaidynėse planuoja startuoti 10 Lietuvos olimpiečių – dauguma jų šiuo metu dar tebedalyvauja atrankos varžybose.
Kitų metų vasario 9–25 dienomis vyksiančiose Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse varžysis apie 3 tūkst. sportininkų iš 95 valstybių. Jiems bus išdalyti 102 medalių komplektai.

Vida Vencienė

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio sporto direkcijos vyriausioji referentė olimpinė čempionė Vida Vencienė pakomentavo: mūsų biatlono rinktinė turi garantuotus keturis kelialapius: du moterims ir du – vyrams. Tačiau kelialapiai – nevardiniai. Kurie sportininkai keliaus į žaidynes, paaiškės tik po atrankos varžybų. Jose dalyvaus visi 10 atletų, sudarančių pagrindinę šalies biatlono rinktinę.

Lietuvos biatlonininkai

Taip siekiama, kad į Pjongčangą vyktų geriausią sportinę formą demonstruojantys sportininkai. Kas vyks į žaidynes, paaiškės sausio viduryje.
Mūsų čiuožėja trumpuoju taku Agnė Sereikaitė, kuriai spalio 19 dieną sukako 23-eji, lapkričio pradžioje išskris į Aziją dalyvauti dviejuose pasaulio taurės etapuose, kurie yra ir olimpinės atrankos dalis. Trečiasis lapkričio 9 dieną bus organizuojamas Šanchajuje (Kinija), ketvirtasis lapkričio 16 dieną – Seule (Pietų Korėja) – ji varžosi 500, 1000 ir 1500 m nuotoliuose.
Jau porą savaičių mūsų slidininkai stovyklauja Norvegijoje. Jei neįvyks netikėtumų, jei nebus traumų, olimpinėse žaidynėse turėtų startuoti du vaikinai ir mergina. Kalnų slidinėjimo varžybose turėsime po vieną vyrą ir moterį. Iš vyrų rimčiausias pretendentas yra Modestas Vaičiulis. Tad iš viso mūsų olimpinę rinktinę turėtų sudaryti dešimt sportininkų.
Rinktinėje kalnų slidininkai – iš merginų – Ieva Januškevičiūtė. O kas vyks į OŽ iš vaikinų – nežinia. Dėl vietos rinktinėje konkuruoja Giedrius Zaveckas ir Andrejus Drukarovas. G. Zaveckas dalyvavo Sočio žaidynėse. O Andrejus gyvena Šveicarijoje, turi geras sąlygas treniruotis. Tad šie sportininkai dėl kelialapio kausis tarpusavyje.
Dailiojo čiuožimo atstovai vokietijoje vykusiose atrankos į olimpines žaidynes varžybose mūsų ledo šokių pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė septintą vietą, o kelialapius pelnė šešios poros. Bet mūsų šokėjai dar turi teorinę galimybę tapti olimpiečiais. Septinta vieta olimpinėje atrankoje reiškia, kad pora yra pirma atsarginių dalyvių sąraše. Jei kuri nors valstybė dėl nenumatytų priežasčių atsisakytų kelialapio, jis atitektų Lietuvai.
Tikimasi, kad Dianą Rasimovičiūtė pateks į biatlono rinktinę. Įdomu tai, kad 2009 metais pasaulio čempionate Pjongčange, kur kitąmet vyks olimpiada, Diana yra užėmusi vienuoliktą vietą. Ji turi daug patirties, yra visiškai atsidavusi biatlonui.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas

Parengta pagal: 15min.lt / ltok.lt / lrytas.lt / sportas.info / respublika.lt / alfa.lt / sportas.lt
Papildė Saulius Strazdas