Brazilijos krepšinio žvaigždė Janeth Arcain, dukartinis olimpinis prizininkas, paskelbtas Rio 2016 olimpinių žaidynių, olimpinio kaimelio „meru“.

Rio olimpinis kaimelis

Olimpinį kaimelį sudaro 31 pastatas su 3,604 apartamentais, plius bankas, skalbykla, paštas ir grožio salonas (Nuotrauka: Rio de Janeiro 2016 olimpinis kaimelis)

Rio 2016 olimpinis kaimelis birželio 23 d. buvo pristatytas pasaulio žiniasklaidai, norint pažymėti tarptautinę olimpinę dieną. Po mėnesio nuo liepos 24d, į olimpinį kaimelį atvyks pirmieji  sportininkai ir jų delegacijos nariai, kuriems šis olimpinis kaimelis olimpinių žaidynių metu taps laikinaisiais namais.
Kiekvienais metais Tarptautinis olimpinis komitetas tarptautinę olimpinę  dieną pažymi įvairiais renginiais . Ji yra švenčiama visame pasaulyje, šią dieną žmonės skatinami  daugiau sportuoti, būti aktyvesniais ir gyventi aktyvų gyvenimą.
Olimpinis ir Parolimpinis kaimelis susideda iš 31 pastato, kai kurie iš jų yra 17 aukštų. Iš viso gyvenvietėje yra 3604 apartamentai , kuriuose per olimpines žaidynes gyvens daugiau nei 17000 sportininkų ir jų delegacijų nariai, o per parolimpines žaidynes apie 6000 žmonių.

Olimpinis kaimelis bus netik poilsio vieta sportininkams ir jų delegacijos nariams. Žaidynių metu, tai bus tikri namai, kur žmonės galės atsipalaiduoti, dirbti ir gauti visas reikiamas paslaugas, neišvykstant už kaimelio ribų. Rio 2016 olimpiniame kaimelyje yra skalbykla, patogios parduotuvės, bankas, paštas, bilietų kasos ir kirpykla su grožio salonu.

Olimpiniame kaimelyje visą parą veiks 1800 kvadratinių metrų valgykla, kurioje žaidynių dalyviams per dieną bus pateikiama daugiau nei 60000 patiekalų, atsižvelgiant į jų skirtingus religinius poreikius.

 

Kaimelyje vyks atrinktų savanorių apmokymai, kurie dirbs kaimelyje per olimpines žaidynes. „Esminė olimpinio kaimelio darbo sėkmė, gerai paruošta komanda“, sakė Mario Cilenti olimpinio kaimelio vadovas.