Paryžius / Nuotrauka © SCANPIX

Atsitraukus daugumai kandidatų, 2024-ųjų vasaros olimpines žaidynes turėtų rengti Prancūzijos sostinė Paryžius. Pasiruošimai didžiausiai sporto šventei jau prasidėjo. Prancūzai mano, kad olimpiada – ne tik milžiniškų finansų reikalaujantis renginys, bet ir galimybė atnaujinti miestą. Prancūzai jau dabar ima svarstyti, kaip paruošti miesto infrastruktūrą milžiniškam sporto renginiui. Žvilgsnis krypsta į merdinčius rajonus, kuriuos olimpiada galėtų atgaivinti.

Paryžiuje planuojami olimpiniai objektai ir jų išdėstymas

Paryžiaus rajonas, kuriam labiausiai reikia atnaujinimo, – Sen Denis. Šis industrinis rajonas – viena pavojingiausių Prancūzijos sostinės vietų, jį 2005 m. nusiautė riaušių banga, po kurios rajonas ir neatsigavo. Po dešimtmečio šiame rajone specialiosios policijos pajėgos nukovė 3 teroristus, tarp jų – 2015-ųjų teroro atakų Paryžiuje organizatorių. Olimpiados palikimas galėtų paskatinti prastos reputacijos rajono atsigavimą. Tą mato ir vyriausiasis pareigūnas, siekiantis iškovoti Paryžiui teisę organizuoti 2024-ųjų olimpiadą, Ettiene‘as Thoboisas, kuris praeityje profesionaliai žaidė badmintoną. „Yra naujų būstų būtinybė. Šiam rajonui reikia atsistatyti ir olimpiada leis tai pagreitinti. Tai dalis ilgojo laikotarpio plėtros“, – sakė E. Thoboisas. Anot E. Thoboiso, Paryžius turi ryškią viziją olimpinėms žaidynėms ir sieks atgaivinti jų dvasią. „Jaučiame tikslą gauti šias žaidynes. Yra aiškus fizinis palikimas, tai mes ir darysime su puspenkto tūkstančio namų, kurie bus atiduoti vietinėms bendruomenėms“, – pasisakė buvęs olimpinis badmintono žaidėjas.
Toks požiūris į olimpiadą galėtų įkvėpti kitų valstybių norą rengti žaidynes. Tai ypač aktualu dabar.

 

Dėl 2024-ųjų olimpinių vasaros žaidynių rengimo varžėsi Hamburgas, Budapeštas, Roma, Los Andželas ir Paryžius. Trys miestai, baimindamiesi finansinio žaidynių iššūkio, pasitraukė. Liko Los Andželas ir Paryžius. Tarptautinis olimpinis komitetas šiems miestams pasiūlė pasidalyti 2024-ųjų ir 2028-ųjų vasaros olimpiadų šeimininkių titulą. Žiniasklaidoje pranešama, kad Paryžius žaidynes rengs po septynerių metų, o Los Andželas – 2028-ųjų žaidynes. Tiesa, tokius nutarimus dar turi patvirtinti Tarptautinis olimpinis komitetas, kurio posėdis numatytas rytoj.

 

Šaltinis alfa.lt / architectureofthegames.net
Papildė Saulius Strazdas