Lietuvos delegacija olimpinėse žaidynėse

Atidarymo ceremonija vyko naujai pastatytame Pjongčango olimpiniame stadione, kuriame visų šalių delegacijos apsuko garbės ratą.

2018 m. žiemos olimpinių žaidynių atidarymo šventė

Tradiciniame atletų parade Lietuva pasirodė neįprastai anksti – dėl korėjietiškos abėcėlės ypatumų lietuviai garbės ratą suko 15-i, o trispalvę nešė biatlonininkas Tomas Kaukėnas.

Trispalvę OŽ nešė biatlonininkas Tomas Kaukėnas

Drauge su garbiais svečiais – Korėjos prezidentu Moon Jae-inu, JAV viceprezidentu Mike’u Pence’u, Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentu Thomu Bachu ceremoniją stebėjo ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė D. Grybauskaitė olimpinių žaidynių atidaryme

Pasak Prezidentės, Lietuvos sportininkų dalyvavimas olimpinėse žaidynėse rodo, kad turime puikių pasaulinio lygio atletų. Jų pasiekimai įkvepia kiekvieną iš mūsų ir garsina Lietuvos vardą pasaulyje. „Turime net 9 atletus, kurie tikrai kovos už Lietuvą ir pasiekimus. Kad ir kokie bebūtų rezultatai, savo rinktinę visada palaikome ir palaikysime. Olimpinių žaidynių atidarymas šiame regione yra šventė, taika, draugystė. Tik švarus ir garbingas sportas yra vertas pripažinimo ir medalių“, – sako Prezidentė.

Lietuvos delegacija olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje

Šeštadienį Prezidentė lankysis olimpiniame kaimelyje, kur susitiks su mūsų šalies olimpiečiais, stebės lietuvių biatlonininkų olimpinį startą.
Lietuvai Pjongčange atstovaus devyni sportininkai: keturi biatlonininkai, trys slidininkai ir du kalnų slidininkai.

Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija

Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija

Parengta pagal ltok.lt / lrp.lt / 15min.lt
Papildė ir koregavo Saulius Strazdas