Vaizdo rezultatas pagal užklausą „rio Mascots“

Nuo takso, bebro iki paskutinio plieno lašo ir liaudies poeto – tokia olimpinių žaidynių talismanų istorija, prasidėjusi 1972-aisiais Miunchene. Lietuva prisijungė prie įvairių pasaulio šalių olimpinių rinktinių, kurių tautiniai talismanai palaiko sirgalių emocijas, įkvepia geros nuotaikos ir pralinksmina į sporto renginius susirinkusius vaikus. „LTeam“ jau turi savo talismaną.

„LTeam“ talismanas

Talismanai neatsiejami nuo svarbiausių sporto renginių. Jie palaiko savo komandą, dalyvauja įvairiuose renginiuose bei akcijose, paprastai yra populiariausi olimpinių žaidynių suvenyrai. Kaip atrodo talismanas, priklauso nuo konkrečios šalies tradicinių simbolių ir istorijos. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos rinktinę „TeamGB“ globoja liūtukas, kanadiečius – briedis, brazilus – jaguaras Ginga.

Olimpiniai talismanai

Olimpinių talismanų evoliucija – itin spalvinga. Pirmasis olimpinis talismanas buvo pristatytas 1972 m. Miuncheno olimpinėse žaidynėse. Tai buvo taksų veislės šuo Waldi, po ketverių metų Monrealyje talismanu tapo bebras. Londono olimpinių žaidynių talismanas 2012-aisiais simbolizavo paskutinį metalo lašą, panaudotą olimpinio stadiono statybai.

Rio talismanai

Į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes atvyksiančius viso pasaulio atletus pasitiks Vinicius, pavadintas legendinio brazilų poeto vardu, sukūrusio tekstus žinomiausiems bossanova stiliaus kūriniams, o parolimpinių žaidynių dalyvių dvasią palaikys Tomas, mistinis veikėjas, įkūnijantis visos Brazilijos augmeniją.

Vasaros olimpinių žaidynių talismanai ir jų vardai

 

1972 m., Minchenas, taksų veislės šuo Waldi

1976 m., Monrealis, bebras Amik

1980 m., Maskva, Miša

1984 m., Los Andželas, Sam

1988 m., Seulas, Hodori

1992 m., Barselona, Cobi

1996 m., Atlanta, Izzy

2000 m., Sidnėjus Syd, Olly ir Millie

2004 m., Atėnai, Phevos ir Athena

2008 m., Pekinas, Beibei, Jingjing, Huanhuan, Yingying ir Nini

London_2012_mascots

2016 m., Rio de Žaneiras, Vinicius ir Tom

Talismanai – Maskvos 1980 m., Atėnų 2004 m. Pekino 2008 m., Londono 2012 m.

Parengta pagal ltok.lt / sportlandmagazine.com
Papildė Saulius Strazdas