Rio de Žaneiro (Brazilija) „Maracanos“ stadionas (2017 m.)

Atrodo, kad Rio de Žaneire milžiniškas „Maracanos“ stadionas visų apleistas ir pamirštas. Niekas nesirūpina šiuo sporto įrenginiu. Pastebėta, kad per 300 mln. eurų injekcijų pasaulio futbolo čempionatui ir 2016 metų olimpiadai gavęs stadionas tapo niekam nereikalingas.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „rio maracana 2014 world cup final“

Vokietijos rinktinės pergalė FIFA pasaulio futbolo čempionate 2014 m. Rio

„Maracanos“ stadiono vardas asocijuojasi su 2014 metų liepos 13 diena, kai jame Pasaulio futbolo čempionate Vokietijos rinktinė kėlė į viršų pasaulio čempionų trofėjų.

„Maracanos“ stadionas 2014 m.

„Maracanos“ stadionas 2014 m. prieš futbolo čempionatą

Tiesa, ta atmosfera stadione net iš tolo nekvepia. Nuo Brazilijos lygos sezono pabaigos niekas čia nesirūpina net einamaisiais darbais. Kaip praneša dienraštis „Sun“, 7000 iš 78838 sėdynių tiesiog išplėštos iš savo vietų, dingo gaisro gesinimo įranga – žarnos, televizijos prietaisai, Mario Filho bronzinė figūra, kuria garsėjo šis stadionas. Rudų dėmių išmarginta veja baigia išdžiūti.

„Maracanos“ stadionas 2017 m.

„Maracanos“ stadionas 2017 m.

„Maracanos“ stadionas 2017 m.

1950 metais atidarytas stadionas – tuomet turėjo 200 tūkst. vietų ir buvo didžiausias pasaulyje – vadinamas visų stadionų motina.

Susijęs vaizdas

„Maracanos“ stadionas 1950 m.

Pernai čia olimpinius futbolo aukso medalius laimėjo Vokietijos moterų ir Brazilijos vyrų rinktinės. Čia vyko žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos bei parolimpiada.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą

„Marakanos“ stadionas – Rio 2016 m. parolimpinių žaidynių atidarymas

Iki praėjusių metų lapkričio brazilų futbolo klubas „Flamengo“ žaidė čia namų rungtynes. Sutartis tarp stadiono savininkų ir „Flamengo“ baigė galioti paskutinę praėjusių metų dieną. Kokia bus šio kvapą gniaužiančio komplekso ateitis, neaišku.

Parengta remiantis „Business insider“ informacija