Olimpinės žaidynės tai ne tik kova dėl medalių, bet ir galimybė parodyti, kad svarbiausia – pagarba varžovui. Tai įrodė JAV ir Naujosios Zelandijos bėgikės, kurių pasirodymas sužavėjo pasaulį.
Moterų 5000 metrų bėgimo atrankoje visų dėmesį patraukė ne greičiausios bėgikės, bet amerikietė Abbey D’Agostino ir Naujosios Zelandijos atstovė Nikki Hamblin. A.D’Agostino bėgdama įsipainiojo į varžovių kojas ir skaudžiai krito, su savimi nusitempdama ir N.Hamblin. Nors ši greitai pakilo ir galėjo tęsti varžybas, ji sustojo padėti savo varžovei. Naujosios Zelandijos atletė pakėlė amerikietę ir pasakė jai: „Kelkis. Mes turime tai pabaigti.“
JAV bėgikė pakilo ir tęsė bėgimą. Prie finišo linijos Naujosios Zelandijos atletei teko laukti sunkiai paėjusios amerikietės, kuri paskutinė kirto finišo liniją. N.Hamblin po finišo apkabino savo varžovę, kuri netrukus sėdo į vėžimėlį. „Ji man padėjo pirma. Aš bandžiau padėti jai. Ji sunkiai susižeidė“, – po finišo kalbėjo N.Hamblin. Nors bėgikės finišavo paskutinės, organizatoriai nusprendė jas abi įtraukti į finalines varžybas.