Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) patvirtino 2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių kandidatų sąrašą. Jame atsidūrė 11 sportininkų, o garantuotų kelialapių kol kas turime keturis. Žaidynės Pietų Korėjoje vyks vasario 9-15 d. Daugumai Lietuvos kandidatų dar teks įveikti atrankos barjerus arba sulaukti patvirtinimo, kad į Pjongčangą jie pateks pagal šaliai skirtas kvotas. Pretendentai yra suskirstyti į tris dalis – pagrindinį kandidatų sąrašą, olimpinės pamainos sportininkus ir atsarginius. Pagrindiniame sąraše tarp 11 kandidatų yra keturi biatlonininkai: Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis, Natalija Kočergina ir Gabrielė Leščinskaitė. Slidinėjimui sąraše atstovauja Modestas Vaičiulis, Stepanas Terentjevas ir Marija Kaznačenko, kalnų slidinėjimui – Andrejus Drukarovas ir Ieva Januškevičiūtė, dailiajam čiuožimui – Goda Butkutė, o greitajam čiuožimui trumpajame take – Agnė Sereikaitė. Olimpinės pamainos sportininkų yra penki, o atsarginių – aštuoni.
Kaip jau rašėme, A.Sereikaitė į žaidynes gali nepatekti dėl konflikto su Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija. Pastaroji neketina registruoti sportininkės tarptautinėms varžyboms, kuriose vyks atranka. Miglotos ir G.Butkutės galimybės dalyvauti žaidynėse. Dailiojo čiuožimo porų varžybose ji dalyvauja su rusu Nikita Jermolajevu. Atstovauti mūsų šaliai olimpinėse žaidynėse gali tik Lietuvos piliečiai.
Kelialapius į Pjongčangą šiuo metu turi tik biatlono komanda. Būtent komanda, o ne konkretūs sportininkai, nes kvotos šalims paskirstytos pagal Nacijų taurės įskaitą. Lietuvai galės atstovauti du vyrai ir dvi moterys. Į Pietų Korėją vyks nebūtinai tie keturi sportininkai, kurie įtraukti į pagrindinį kandidatų sąrašą. Beje, į atsarginių sąrašą yra įrašyta ketveriose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi Diana Rasimovičiūtė. Iki šiol į žaidynes patekdavo ne daugiau kaip du Lietuvos biatlonininkai.
LTOK referentė žiemos sporto šakoms, olimpinė čempionė Vida Vencienė patvirtino, kad bent po dvi vietas Lietuvai bus skirta slidinėjimo ir kalnų slidinėjimo varžybose, nors oficialiai kvotos dar nepaskirstytos. „Tai dar keturi kelialapiai. O iš tiesų bus penki – pažadu“, – sakė V.Vencienė. Jei jos žodžiai pasitvirtins, Lietuvos delegacijoje bus bent 9 sportininkai. 9 atletai šaliai atstovavo 2014 m. Sočio olimpinėse žaidynėse.

Parengta pagal respublika.lt / „Vakaro žinios“