LTOK vykdomojo komiteto išplėstinis posėdis

Lapkričio 16 d. vyko LTOK vykdomojo komiteto išplėstinis posėdis. Posėdį LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pasakojo apie dalyvavimą pasaulio nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) Generalinės asamblėjos sesijoje, vykusioje lapkričio 2-3 dienomis Prahoje, Čekijoje. Ji pažymėjo, kad sesijos metu didelis dėmesys skirtas antidopingo agentūrų veiklos principams – labai svarbu užtikrinti tokių agentūrų nepriklausomybę ir reikiamą finansavimą. Sesijos metu buvo pristatyti TOK Olimpinio solidarumo finansuotų projektų skaičiai. Iš viso Olimpinis solidarumas skyrė 650 stipendijų treneriams, organizavo apie 1000 kvalifikacijos kėlimo kursų, 420 sporto administravimo kursų, 90 sporto vadybos kursų. Net 18 000 sportininkų buvo finansuoti per įvairias Olimpinio solidarumo programas, viso investuota 440 mln. JAV dolerių.

Spalio 23-27 d. Hafoje, Izraelyje vykusiame Europos kilnaus sportinio elgesio (Fair Play) judėjimo XXIII kongrese dalyvavo Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas olimpietis Marius Paškevičius. Jo teigimu, Izraelio atstovai šio judėjimo pagalba sėkmingai sprendžia kultūrines, religines problemas. Marius Paškevičius akcentavo, kad Lietuvoje jo vadovaujamas atsinaujinęs komitetas sieks, jog Fair Play taptų aukštos moralės, skaidrumo, pagarbos visuotiniu ženklu, prie kurio norėtų jungtis federacijos, klubai ir sportininkai. Siekiant šio tikslo, ketinama glaudžiai bendradarbiauti su LTOK Olimpinio švietimo direkcija ir Olimpiečių asociacija, kad tokios vertybės būtų pradėtos diegti jau nuo pačių mažiausiųjų.

LTOK generalinis sekretorius V. Paketūras informavo, kad gruodžio 21 d. vyks olimpinio sporto veteranų pagerbimas, buvo pristatyta 2018 m. LTOK veiklos programą, kur svarbiausi 2018 m. komiteto organizuojami renginiai:
– LTOK Generalinės asamblėjos sesija (sausio 26 d.),
– Lietuvos delegacijos palydėtuvės į XXIII žiemos olimpines žaidynes Pjongčange (vasario mėn.),
– LTeam žiemos olimpinis festivalis (vasario 3 d. Jonavoje),
– Lietuvos kilnaus sportinio elgesio laureatų apdovanojimas (balandžio mėn.),
– Olimpinė diena (birželio 9 d.),
– Lietuvos delegacijos palydėtuvės į III jaunimo olimpines žaidynes Buenos Airėse (rugsėjo mėn.),
– LTOK atkūrimo 30-mečio paminėjimas (gruodžio mėn.),
– „LTeam sporto apdovanojimai“ (gruodžio mėn.),
bei kiti renginiai.

Žiemos olimpinių sporto šakų komisijos pirmininkė Lilija Vanagienė informavo apie sportininkų rengimąsi artėjančioms Pjongčango olimpinėms žaidynėms. Kelialapius yra iškovoję 4 biatlono, 3 slidinėjimo ir 2 kalnų slidinėjimo atstovai. Šiuo metu Seule vyksta greitojo čiuožimo atranka, tačiau Lietuvą pasiekė liūdna žinia – Agnė Sereikaitė gavo traumą ir pasitraukė iš kovos dėl olimpinio kelialapio. Tačiau L. Vanagienė vis dar nepraranda vilčių dėl Lietuvos dailiojo čiuožimo poros galimybių startuoti žaidynėse – lietuviai šiuo metu yra pirmieji rezerviniame sąraše.

LTOK Olimpinio sporto direktorius Einius Petkus pristatė 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų – olimpinės rinktinės kandidatų bei vasaros sporto šakų olimpinės pamainos sportininkų 2017-2018 m. sezono sąrašus.
LTOK Ekspertų komisija parengė kriterijus, kuriuos privalo atitikti į šiuos sąrašus pretenduojantys patekti sportininkai. Atsižvelgus į lapkričio 14 d. vykusios LTOK Vasaros sporto šakų komisijos pastabas ir pasiūlymus, galutiniai olimpinės rinktinės kandidatų bei olimpinės pamainos sąrašai buvo pateikti patvirtinti išplėstiniame LTOK vykdomojo komiteto posėdyje. Į 2017-2018 m. sezono olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą įtraukti 157 sportininkai (pernai – 138) iš 18 sporto šakų. Smarkiai išplėstas ir olimpinės pamainos sąrašas, kuriame atsidūrė 141 atletas (pernai – 116).

Parengė Saulius Strazdas
Parengta pagal ltok.lt / lrytas.lt