Einius Petkus

Rio 2016 olimpinių žaidynių misijos vadovas Einius Petkus LTOK posėdyje (2016.09.26) apžvelgė olimpinės rinktinės rezultatus, aptarė gyvenimo, oro sąlygas bei misijos ir medikų darbą Rio de Žaneire. Misijos vadovas pabrėžė, kad trūko akreditacijų aptarnaujančiam personalui, todėl palyginus nedidelė aptarnaujančio personalo komanda žaidynėse dirbo itin intensyviai.
Sportininkų kelionės į Braziliją vyko sklandžiai, olimpiečiai nusiskundimų dėl kelionių sąlygų neturėjo. Misija susidūrė tik su keliais organizaciniais nesklandumus. Buvo atšauktas gimnasto Roberto Tvorogalo skrydis iš Vilniaus, dėl to sportininkas atvyko viena diena vėliau, nei planuota. Olimpinio kaimelio nepasiekė vienas masažo stalas, todėl trūkstamą inventorių teko išnuomoti.
Gyvenimo sąlygos olimpiniame kaimelyje buvo geros, kai kuriuose kambariuose kartais nebuvo karšto vandens, tačiau kambarių garso izoliacija buvo įrengta gerai, veikė oro kondicionieriai. Misijos vadovo teigimu misija rūpinosi, kad atsiradę trūkumai būtų kuo greičiau pašalinti ir buitiniai nesklandumai įtakos sportininkų rezultatams neturėjo.
Per visą žaidynių laikotarpį Rio de Žaneire dirbo 22 medikai. Darbas vyko labai intensyviai, pagal suplanuotą grafiką. Nors ūmių susirgimų nebuvo, gydytojams teko didelis krūvis dėl anksti ryte ir vėlai vakare vykusių varžybų.
Rio de Žaneire vyravo permainingi orai. Kelios dienos buvo vėsios, kelios labai karštos. Buvo labai vėjuotų dienų, dėl stipraus vėjo kelias dienas organizatoriai neleido treniruotis irkluotojams, taip pat keitėsi varžybų grafikas – buvo atidėti startai. Misijos vadovo manymu, tai galėjo turėti įtakos sportininkų rezultatams.
Misijos vadovas pabrėžė, kad programoje „Rio 2016“ numatytas planas iškovoti 2-3 medalius buvo įvykdytas, olimpiečiai iš Rio de Žaneiro grįžo su 4 medaliais. 38 sportininkai iš 67 pasiekė jiems iškeltus tikslus. Ekspertų komisija atliks išsamią sportininkų rezultatų ir juos įtakojusių veiksnių analizę, o išvadas ir  pasiūlymus kaip rengtis kitoms olimpinėms žaidynėms pateiks iki spalio pabaigos.
Tradiciškai olimpinius medalius iškovoję sportininkai dovanų gaus BMW automobilius. Sidabrą į Lietuvą parvežusiems irkluotojams Sauliui Ritteriui ir Mindaugui Griškoniui bus įteikti BMW 418D, o bronzą iškovojusios irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei sunkiaatletis Aurimas Didžbalis vairuos BMW 318D automobilius.
Prizines (4-8) vietas užėmusiems sportininkams, treneriams, sporto mokslininkams, medikams ir aptarnaujančiam personalui bus išdalinta 130 tūkst. eurų. Iš viso bus apdovanoti 93 žmonės: 7 sportininkai, 35 treneriai, 24 medikai, 14 vadybininkų, ekspertų komisijos ir sporto mokslininkų, piniginiai prizai bus skirti 6 prizines vietas iškovojusių sporto šakų federacijų vadovams, 7 federacijų vadovams bus atsidėkota padėkomis ir LTOK apdovanojimais. Apdovanojimų šventėje, kuri vyks spalio 3 d., bus pagerbti ir miestų sporto skyrių bei sporto centrų direktoriai. Jiems bus įteiktos simbolinės padėkos.
Dalyvavimas žaidynėse LTOK atsieis kaip ir planuota, apie 1,6 milijonus eurų.