Lietuvos trispalvės pakėlimo ceremonijoje – ir braziliški šokiai

Lietuvos olimpinė delegacija oficialiai įsikūrė sportininkų kaimelyje – Rio de Žaneire iškilmingai iškelta Lietuvos trispalvė. Visgi renginyje dalyvavo tik maža grupelė mūsų šalies sportininkų, nes didžioji jų dalis trečiadienio popietę liejo prakaitą treniruotėse.
Į braziliškų šokių ritmą šventėje įsisuko ir Lietuvos himną sudainavo buriuotoja Gintarė Scheidt ir jos konsultantas Rokas Milevičius, boksininkai Evaldas Petrauskas ir Eimantas Stanionis, baidarininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, o krepšinio rinktinei atstovavo masažistas Juozas Petkevičius ir LKF generalinis direktorius Mindaugas Špokas.
Krepšininkai, plaukikai, irkluotojai, dviratininkai ar tenisininkas Ričardas Berankis tuo metu šlifavo savo pasiruošimą pirmiems startams. Be lietuvių savo vėliavas aukštyn iškėlė ir Gvatemalos, Ganos, Jordanijos, Čilės bei Armėnijos rinktinių atstovai. Prieš šią ceremoniją misijų vadovai iš olimpinio kaimelio vadovo atsiėmė oficialius raštus ir paliko šalies inicialus dalyvių lentoje. Rio de Žaneiro olimpiniame kaimelyje šiuo metu susirinko dar ne pilna Lietuvos delegacija – kiek vėliau į tolimąją Braziliją atskris dziudo atstovai, imtynininkai, penkiakovininkai, dviračių treko atstovės ir lengvaatlečiai. Jau penktadienio vakarą oficialiai startuos ir pačios olimpinės žaidynės. „Maracana“ stadione vyks iškilminga atidarymo ceremonija, o jos metu Lietuvos vėliavą neš ir saviškius į priekį ves G. Scheidt.

Šaltinis: www.delfi.lt