Lietuvos olimpiečiai

Hiracukoje liejasi lietuviškas prakaitas. Šiame Japonijos mieste 21 kandidatas į Lietuvos olimpinę rinktinę gyvena, maitinasi, treniruojasi ir ilsisi sąlygomis, panašiausiomis į tas, kurios lauks Tokijo olimpinėse žaidynėse 2020 metais, bei ruošiasi 2018 metais prasidėsiančiai olimpinių kelialapių medžioklei.
„Su sąlygomis, kokiose vyks olimpinės žaidynės, susipažinti labai svarbu. Pirmieji-antrieji olimpinio ciklo metai yra geriausias laikas susirasti vietą, kurioje vyks aklimatizacijos stovykla prieš pat olimpines žaidynes. Hiracuka nuo Tokijo nutolusi tik 50 kilometrų. Šiandien šis miestas atrodo ideali vieta bandomajai stovyklai.

Olimpiečiai atvyko į Japoniją

Bandome bazes, bandome transporto sistemą, gyvenimo sąlygas, klimatą, maistą, kultūrą. Sekame fiziologinius procesus sportininkų kūnuose: adaptaciją krūviui, atsigavimą po krūvio, poilsio kokybę ir panašiai“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto  atstovas (LTOK olimpinio sporto direkcijos direktorius) Einius Petkus.
Dešimt dienų truksianti LTeam komandos delegacijos kelionė – įrodymas, kad Lietuva žygiuoja JAV ir Didžiosios Britanijos olimpinių rinktinių tempu. Šių valstybių olimpiniai komitetai taip pat pasirašė sutartis su Japonijos miestais dėl sportinių stovyklų, skirtų ruoštis olimpinėms varžyboms.

LTeam – Lietuvos olimpiečiai

Į pirmąją stovyklą išvyko dziudo (Marius Paškevičius ir Santa Pakenytė), irklavimo (Milda Valčiukaitė, Ieva Adomavičiūtė, Mindaugas Griškonis, Saulius Riteris (Ritter), Rolandas Maščinskas, Aurimas Adomavičius, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius), lengvosios atletikos (Diana Lobačevskė ir Brigita Virbalytė), šiuolaikinės penkiakovės (Justinas Kinderis ir Ieva Serapinaitė), bokso (Evaldas Petrauskas), baidarių ir kanojų irklavimo (Henrikas Žustautas, Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Ignas Navakauskas, Andrejus Olijnikas, Ričardas Nekriošius) atstovai.

LTeam sportininkai

Hiracukos mieste LTeam komandos sportininkai treniruojasi du kartus per dieną, susipažįsta su sporto bazėmis, jau spėjo susitikti su miesto meru, moksleiviais.
„Turime sutartį su Hiracukos miestu dėl stovyklų prieš olimpines žaidynes, vadinamųjų „test camp’ų“. Ir džiaugiamės Kanagavos prefektūros suteikta galimybe gyventi, sportuoti ir maitintis nemokamai“, – pasakojo E. Petkus.

Brigita Virbalytė atvyko į Japoniją

Pasak LTOK atstovo, kandidatų į Tokijo žaidynes – apie 100. Visų jų vienu metu į Japoniją nuvežti tiesiog neįmanoma, tačiau jei stovykla pasiteisins, jei pakaks finansų, per artimiausius metus į Hiracuką nuvyks ir daugiau Lietuvos sportininkų.
Iki Tokijo olimpinių žaidynių liko mažiau nei 1000 dienų. LTeam yra olimpinė Lietuvos rinktinė. Tai didžiausia Lietuvos komanda, vienijanti stipriausius šalies sportininkus.

Video https://www.facebook.com/LTeamOfficial/videos/1913562945527208/

Parengta pagal: respublika.lt, elta.lt, bns.lt, sportas.lt, lzinios.lt, delfi.lt, 15min.lt, tv3.lt, sportas.info
Papildė Saulius Strazdas