Lengvaatletis Mindaugas Bilius / nuotr. „RGB pictures“

Lengvaatletis Mindaugas Bilius trečiadienį iškovojo aukso medalį Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidnėse. Lengvosios atletikos varžybų rutulio stūmimo rungtyje (neįgalumo klasė F37), varžovus palikęs toli už nugaros, lietuvis rutulį nustūmė 16 metrų 80 centimetrų ir nusipelnė parolimpinio aukso.
Tuo paču M. Bilius pagerino asmeninį, Lietuvos bei Europos rekordą.

Tokio pasiekimo rezultatas – Rio de Žaneiro olimpiniame stadione iškelta Lietuvos trispalvė, daugiau kaip 10 tūkst. žiūrovų minia, atsistojusi skambant Lietuvos himnui, ir M. Biliaus krūtinę puošiantis apie pusės kilogramo barškantis aukso medalis. Pasak sportininko, aukso medalis skamba kitaip negu sidabro.

„Per medalių įteikimo ceremoniją su kinu ir uzbeku diskutavome, kad visi trys dalinamės medalius ir disko metime, ir rutulio stūmime, bet mano rezultatas geriausias – aš pirmas ir antras“, – pakiliai nusiteikęs kalbėjo M. Bilius.

Šioje rungtyje visi M. Biliaus varžovai buvo stiprūs: brazilas pagerino regiono rekordą, ukrainietis ir uzbekas – asmeninius rekordus, kinas Dong Xia – sezono rekordą. Pastarajam priklauso Londono parolimpiadoje pasiektas pasaulio rekordas – 17,52 m, tačiau pastaruoju metu jis skundžiasi įsisenėjusia kelio ir alkūnės trauma.

Pirmąją parolimpiados dieną M. Bilius iškovojo sidabro medalį disko metimo rungtyje. Jis diską numetė 53,50 m ir pasiekė asmeninį rekordą.

Šių metų birželį šiaulietis sužibėjo ir Europos čempionate, kur rutulį nustūmė 16,07 m ir pagerino savo paties prieš porą metų pasiektą Europos rekordą (2014 metais – 15,50 m).

Lengvaatletis Mindaugas Bilius / nuotr. „RGB pictures“

Lengvaatletis Mindaugas Bilius / nuotr. „RGB pictures“