2017 m. Adamkiada / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

2017 m. gegužės 31 d. Kaune buvo surengta sporto ir meno šventė „Adamkiada“. Šventėje dalyvavo Almos Adamkienės globojamų mokyklų moksleiviai, mokytojai, bendruomenių nariai, Kauno apskrities miestų ir rajonų sportininkai, pakviesti Butrimonių gimnazijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos. Tai jau trečioji Almos Adamkienės globos fondo organizuojama sporto ir meno šventė, kuri  buvo pašvęsta ne tik Almos Adamkienės rėmimo fondo atliekamiems kilniems darbams, bet visiems Jo ekscelencijos Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus ir ponios Almos Adamkienės atliktiems ir atliekamiems kilniems darbams, jų begalinei meilei sportui ir olimpiniam judėjimui. Šį gražų sumanymą laimino ir Kauno miesto taryba. Į šventę rinkosi ne tik garsūs sportininkai, olimpiečiai, bet ir darželinukai, mokiniai, sportininkai turintys negalią, sporto veteranai.

Šventės dalyviai startavo Kauno Rotušės aikštėje / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Šventės dalyviai startavo Kauno Rotušės aikštėje ir, grojant kariniam pučiamųjų orkestrui, žygiavo Vilniaus gatve ir Laisvės alėja.

Šventės dalyviai žygiavo Vilniaus gatve ir Laisvės alėja / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Prie Kauno miesto savivaldybės, visą gražų sportininkų pulką, pasitiko ir pasveikino  Kauno vicemerė Rasa Šnapštienė su savivaldybės darbuotojais.

Kauno vicemerė Rasa Šnapštienė su savivaldybės darbuotojais pasitiko ir pasveikinimo žygiuojančią koloną / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Adamkiados dalyviai prie Kauno miesto savivaldybės / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Žygiuojančią koloną visoje Laisvės alėjoje lydėjo muzika ir puiki nuotaika / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Po vicemerės pasveikinimo žygiuojančią koloną visoje Laisvės alėjoje lydėjo muzika ir puiki nuotaika, vedanti visus į Vytauto parką prie kertinio akmens, žyminčio 1919 m. liepos 13 d. Lietuvos Sportinio judėjimo gimimo vietą, kur pirmoji Lietuvos sporto organizacija ,,Lietuvos sporto sąjunga“ surengė pirmąją sporto šventę.

Vytauto parke prie akmens, žyminčio 1919 m. liepos 13 d. Lietuvos Sportinio judėjimo gimimo vietą / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Visus atvykusius prie akmens su Lietuvos sporto istorija ir jos pradžių pradžia supažindino Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Po trumpo poilsio Vytauto parke kolona, grojant orkestrui, žygiavo S. Dariaus ir S. Girėno stadiono link. Tuo metu stadione jau nekantriai visų atvykstančių laukė išsirikiavę darželinukai ir jaunosios gimnastės.

Šventės dalyvius pasitinka garbūs svečiai / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Vėliavnešiams užėmus savo pozicijas, orkestrui užgrojus skambų maršą, kolona pajudėjo stadiono centrinės tribūnos link, kurią pasitiko Jo ekscelencija Lietuvos respublikos prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, Lietuvos Seimo narys Gediminas Vasiliauskas, Kauno miesto vicemerė Rasa Šnapštienė ir kiti garbūs svečiai.

Lietuvos respublikos Prezidentas Valdas Adamkus sveikina šventės dalyvius / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Vyriausiasis varžybų teisėjas Vytautas Kirkliauskas, atidavęs raportą, jo ekscelencijai Valdui Adamkui pranešė, kad šventės dalyviai iškilmingam šventės atidarymui pasiruošę. Prezidentas pasveikinęs ir padėkojęs susirinkusiems už jų šeimai parodytą pagarbą, prisiminęs čia šiame Sporto stadiono takeliuose pirmuosius savo sportinius žingsnius prieš 67 metus, palinkėjo visiems ko geriausios sėkmės gyvenime ir niekada nesiskirti su sportu. Šventės dalyvius gražiai pasveikino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, o Kauno vicemerė Rasa Šnapštienė, pasveikinusi  ir padėkojusi visiems atvykusiems, paskelbė šventės pradžią.

2017 m. Adamkiados atidarymo šventė / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Visi šventėje numatytų rungčių dalyviai išsiskirstė po jiems skirtas vietas. Vyko Olimpinės myliukės, vaikų ir neįgaliųjų trikrepšio, futbolo, lengvosios atletikos, Olimpinės mylios bėgimo varžybos, kur vyko atkakli sportinė kova.

2017 m. Adamkiados varžybų akimirka / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Aktyviausiai ir gražiausiai šventėje pasirodė 26 Kauno ir Kauno rajonų ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai, kurie turėjo įveikti 333 m. penkių kliūties ruožų olimpinę myliukę, bei sužaisti vieną naujausių Lietuvoje kultivuojamų sporto šakų trikrepšį, kurį pamėgo ne tik mažieji, bet ir sportininkai turintys negalią.

2017 m. Adamkiados dalyviai / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Šį kartą čia trikrepšį žaidė trys neįgaliųjų su vežimėliais komandos. Ypatingai, gausa ir atkaklumu pasižymėjo  kova  lengvosios atletikos šuolio iš vietos, 60 m. bėgimo ir estafetės 4×100 rungtyse. Jiems nenusileido ir futbolininkai tiek savo komandų atkaklumu, tiek technišku žaidimu. Šioje šventėje tradiciškai dalyvavo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos nariai, bėgdami Olimpinę mylią. Tradiciškai be sporto varžybų ,,Adamkiados“ šventėse yra rengiami dailės plenerai, kuriuose dalyvauja po du mokinius iš kiekvienos mokyklos. Šį kartą jam vadovavo profesorius Antanas Kmieliauskas.

2017 m. Adamkiados trikrepšio varžybų momentas / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

2017 m. Adamkiados neįgaliųjų trikrepšio varžybų momentas / Nuotr. Lietuvos sporto muziejaus

Pabaigoje buvo apdovanoti visi šventės dalyviai ir svečiai. Po visų varžybų ir iškilmių S. Dariaus ir S. Girėno stadione Almos Adamkienės globos fondo mokyklų delegacijos, vadovaujamos Butrimonių gimnazijos direktoriaus Valdo Valvonio aplankė, prekybos ir pramogų centrą ,, Mega“, kuriame aptarė ,,Adamkiados‘‘ varžybose pasiektus laimėjimus, nugalėtojams įteikė, dėl laiko stokos ir oro sąlygų  stadione neįteiktus, apdovanojimus.

Parengė Lietuvos sporto muziejus