2010 m. Vankuverio OŽ

Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 9–25 dienomis. Jose turėtų varžytis maždaug 5 tūkstančiai sportininkų iš 95 šalių. Lietuvos olimpinę rinktinę kol kas sudaro 7 sportininkai: 4 biatlonininkai, 3 slidininkai ir 2 kalnų slidininkai.

Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 9–25 dienomis

Aiškios tik kelios Lietuvos olimpiečių pavardės: kalnų slidininkei Ievai Januškevičiūtei nėra konkurencijos, todėl jai iš karto atiteko mūsų šaliai skirtas kelialapis. Dėl vyrui kalnų slidininkui skirto vieno kelialapio kovoja 2014 m. Sočio žaidynių dalyvis Rokas Zaveckas ir Andrejus Drukarovas. Kam jis atiteks, paaiškės iki sausio 14 dienos.
Kelialapius jau turi ir slidininkai Modestas Vaičiulis bei Marija Kaznačenko, o po neseniai vykusių atrankos varžybų paaiškėjo, kad M. Strolia taškais pranoko savo brolį Tautvydą ir, taip pat pelnė olimpinį kelialapį. Pjongčango olimpinėse žaidynėse slidinėjimo varžybose jėgas išmėgins 310 atletų.
Per visą nepriklausomos šalies istoriją olimpinėse žaidynėse niekada nesivaržė daugiau dviejų biatlonininkų iš Lietuvos. 2018 m. olimpinėse biatlono varžybose iš viso startuos 230 sportininkų – perpus moterų ir vyrų. Lietuvos biatlonininkai Pjongčango olimpinėse žaidynėse pirmąkart turės estafetės komandą. Mat į Pjongčangą pateko po du vyrus ir moteris. Atranka Lietuvos biatlono rinktinėje baigsis sausio 21 d., po pasaulio taurės etapo Italijoje. Dėl kelialapių į žaidynes varžosi Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis, Vytautas Strolia, Diana Rasimovičiūtė, Natalija Kočergina, Natalija Paulauskaitė, Gabrielė Leščinskaitė. Baigiantis sausiui turėtų paaiškėti, ar pasirodyti Pjongčange turės galimybę Lietuvos ledo šokėjai. Jei pasitrauktų viena kelialapį jau turinčių porų, ją pakeistų lietuviai Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala.

Parengta pagal sportas.info / lrytas.lt
Koregavo Saulius Strazdas