2016 m. spalio 20-22 dienomis Baltarusijos sostinėje Minske vyko į Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdis ir Generalinė asamblėja. Į asamblėją susirinko 50-ies Europos olimpinių komitetų vadovai, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) atstovai, 2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių, 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių ir 2017 m. vyksiančių Europos jaunimo olimpinių festivalių organizacinių komitetų atstovai. Generalinėje asamblėjoje, kurioje dalyvavo apie 300 narių, buvo patvirtinta, kad antrosios Europos žaidynės 2019 m. vyks Minske.
EOK Generalinės asamblėjos išvakarėse buvo pristatytas naujas šios organizacijos ženklas. Naujajame logotipe pavaizduota mozaika simbolizuoja 50 Europos olimpinių komitetų ir visame senajame žemyne sporto skleidžiamą vienybę.
EOK Lyčių lygybės sporte komisija, kuriai pirmininkauja LTOK prezidentė, Generalinės asamblėjos nariams pateikė rekomendacijas, padėsiančias siekti lyčių lygybės sporte. Komisijos paruoštame Europos olimpinių komitetų vadovams skirtame naujienlaiškyje taip pat buvo įvardinti pagrindiniai iššūkiai ir pristatyti komisijos nariai.
Europos olimpinių komitetų asociacija (EOK) – ne pelno siekianti organizacija, įkurta 1968 metais. EOK savo veikloje vadovaujasi olimpine chartija ir vysto olimpinį judėjimą Europos žemyne, skatina Europos nacionalinių olimpinių komitetų bendradarbiavimą, užtikrina Europos žaidynių ir Europos jaunimo olimpinių festivalių organizavimą.

Europos olimpinių komitetų asociacijos Vykdomojo komiteto posėdis (dešinėje LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė)