Griūvantys Rio olimpinių žaidynių objektai

Mažiau nei prieš šešis mėnesius, viso pasaulio akys buvo nukreiptos į Rio. Milijardai dolerių buvo išleista pasirengti pagrindiniam metų sporto renginiui Brazilijoje. Apskaičiuota, kad pasirengimas Rio olimpinėms žaidynėms Brazilijai kainavo maždaug 12 milijardų dolerių ir tai buvo tuo metu, kai Brazilijoje buvo didžiulis ekonomikos nuosmukis, vėluodavo arba buvo nesumokami atlyginimai valstybės darbuotojams.
O dabar tepraėjus penkiems mėnesiams po Rio de Žaneiro žaidynių sporto objektai apleisti, neprižiūrimi virsta griuvėsiais. Naujausios nuotraukos parodo esamą arenų būklę, kuri tik blogėja.

Rio baseinas (vandens centras) praėjus metams po olimpinių žaidynių

Rio baseinas (vandens centras) praėjus metams po olimpinių žaidynių

Rio baseinas (vandens centras) praėjus metams po olimpinių žaidynių

Vandens centras, buvo pastatytas kaip laikinas objektas, po žaidynių baseinas buvo nusausintas o arena viduje tapo nušiurus – net nepanaši į tai kaip ši vieta įspūdingai atrodė praeitą vasarą.

Apleistas Rio Marakanos stadionas metai po olimpinių žaidynių

Marakanos stadionas per Rio olimpines žaidynes

Net ir visame pasaulyje garsaus Marakanos stadionas, kuris buvo renovuotas Pasaulio futbolo čempionato finalui 2014 m. dabar yra visiškai apleistas ir neprižiūrimas. Jame dėl neapmokėtų sąskaitų kurios sudarė apie 1 mln. dolerių buvo išjungta elektra, stadioną valdantis konsorciumas dėl esamos situacijos kreipėsi vyriausybę, tačiau kaip daugumos kitų arenų kurių situacija analogiška ateitis išlieka neaiški. Kadangi Brazilijos vyriausybė dar turi apie 3 mlrd. kitų skolų kurios susidarė po olimpinių žaidynių.
Prieš dvejus metus sporto ministerija pranešė, kad buvo išleista 11,63 milijardo dolerių pasaulio čempionatui ir taip skurstančioje šalyje. Tai tarp giventojų sukėlė didelį pasipiktinimą ir masinius protestus.
Šiemet kaip praneša „New York Times“ mažiausiai 48 miestai ir miesteliai svarsto galimybę nevykdyti karnavalo šventės nes negali sau to leisti dėl lėšų trūkumo.
Rio de Žaneire spauda prognozuoja, kad šiemet biudžete gali atsirasti 1 mlrd. trūkumas.Iš viso vyriausybės skolos šiuo metu siekia 10 mlrd JAV dolerių.

Rio baseinas (vandens centras) praėjus metams po olimpinių žaidynių

Rio baseinas (vandens centras) olimpinių žaidynių metu

Aiškėja, kad Brazilijos vyriausybė neturėjo aiškių planų, ką su sporto objektais reiks daryti pasibaigus Rio žaidynėms.
Buvo numatyta, kad Taikwondo arena bus perdaryta į mokyklą, o olimpinis baseinas bus išmontuotas, o jo vietoje įsikurs dvi mokyklos. Tačiau šie sumanymai nebuvo įgyvendinti.

Taip atrodo apleistas Rio Marakanos stadionas metai po olimpinių žaidynių

Taip atrodo apleistas Rio Marakanos stadionas metai po olimpinių žaidynių

Taip atrodo apleistas Rio Marakanos stadionas metai po olimpinių žaidynių

Rio Marakanos per vasaros olimpinių žaidynių atidarymą

Neseniai olimpiniame kaimelyje apsilankiusi „New York Times“ žurnalistė Vera Hickmann liko šokiruota: „Kaimelis turėjo virsti prabangių namų rajonu, tačiau šiuo metu yra parduota tik maža sklypų dalis, o vyriausybė prisiimdama tokius įsipareigojimus pasmerkė šalį ilgiems regresijos metams.“

Taip dabar atrodo griūvantis Rio olimpinis parkas

Ne darbas Brazilijoje po olimpinių žaidynių išaugo dvigubai, o bendrasis vidaus produktas (BVP) sumažėjo 8,4 proc. Kovojant su ekonomine krize viešojo sektoriaus darbuotojams atlyginimai ir pensijos sumažintos 30 procentų.
Rio apleistos arenos kelia didžiulį visuomenės nepasitenkinimą
Po olimpinių žaidynių nepavykus rasti naujų operatorių teniso centrui ir velodromui jie laikomi uždaryti, nieko į juos neyleidžiant.

Parengta remiantis dailymail.co.uk