Tokijo stadionas / Nuotrauka: Reuters

Tokijo olimpinės žaidynės vyks 2020 m. liepos 24 – rugpjūčio 9 d. Jose atletai iš viso pasaulio rungsis 28-iose sporto šakose. Japonai žada sujungti žaidynių galybę su unikaliomis tautos savybėmis bei globalinėmis miesto madomis.
Kasumigaoka nacionalinis stadionas (naujasis olimpinis stadionas), pažangiausias ir didžiausias pasaulyje, bus pastatytas iki 2019 m., iškils dideli nauji sporto kompleksai, bus įkurtas „Tokijo sportininkų klubas“, kuriame žaidynių metu ir po jų Tokijo sportininkai dalinsis patirtimi su vietinėmis bendruomenėmis. Naujos programos leis integruotis ir dalyvauti visuose renginiuose žmonėms su įvairiausiomis negaliomis.
Planuojama, kad olimpinės ir parolimpinės žaidynės vyks atnaujintose ir išplėstose istorinėse 1964 m. olimpinėse sporto bazėse ir naujose pasaulinio lygio arenose. Naujasis olimpinis stadionas turėtų tapti miesto simboliu. Norėdami sudaryti kuo geresnes sąlygas sportininkams, Tokijo žaidynių organizatoriai planuoja, kad 85 proc. visų sporto arenų nebus nutolę nuo olimpinio kaimelio daugiau negu 8 km.

Šaltinis: LTOK