Aurimas Didžbalis – Rio olimpinio bronzos medalio laimėtojas

Aurimas Didžbalis 25-erių metų sunkiaatletis iš Marijampolės, kurį treniruoja Bronislavas Vyšniauskas, šeštadienio vakarą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Lietuvai pelnė pirmąjį  olimpinį medalį sunkiosios atletikos istorijoje. Svorio kategorijoje iki 94 kg besiveržusiam sportininkui pirmus du kartus nepavyko atlikti 177 kg štangos rovimo veiksmo, tačiau trečiasis kartas buvo sėkmingas.
Stūmimo rungtyje kur A. Didžbalio Lietuvos rekordas – 221 kg. pirmuoju bandymu iškėlė 210 kg, antruoju – 215 kg sveriančią štangą, iš viso dvikovėje olimpinių žaidynių debiutantas surinko 392 kg ir pelnė bronzos medalį.
Triumfuodamas A. Didžbalis atliko savo salto, sudėjo rankas priešais save ir išėjo džiaugtis bronza. Sidabro medalininkas dar pabandė išstumti 230 kg ir atimti iraniečio auksą, tačiau nesėkmingai.
Auksą iškovojo Irano atstovas Sohrabas Moradi (403 kg), sidabrą – baltarusis Vadzimas Stralcouvas (395 kg).

–  Kaip vertinate savo rezultatą?

Dėl rezultato man gėda. Esu maksimalistas. Visai kitaip įsivaizdavau viską. Turime bronzą ir viskas dar prieš akis.

–  Galėjo dvikovėje būti 400 kg?

Žinoma. Lietuvos čempionate surinkau 406 kg. Tas potencialas yra. Jaudulys jaučiasi, juk varžybos tikrai nekasdienės. Spaudimas buvo. Trečią rovimo bandymą kėliau atsargiai. Nenorėjau, kad štanga išsprūstų iš rankų.

Aurimo Didžbalio pasirodymas Rio:
Rovimas
– 1 bandymas –  177 kg (nepavyko)
– 2 bandymas – 177 kg (nepavyko)
– 3 bandymas – 177 kg
Stūmimas
– 1 bandymas – 210 kg
– 2 bandymas – 215 kg
– 3 bandymas – 223 kg (nepavyko)

Prezidentė ir premjeras pasveikino Rio de Žaneiro olimpiados sunkiosios atletikos varžybose bronzos medalį iškovojusį Aurimą Didžbalį.
„Jūs pateisinote didžiausius lūkesčius – parodėte tikrą ryžtą, nepaprastą ištvermę ir susitelkimą. Nuo šiol į Lietuvos olimpinę istoriją įrašyta ir Jūsų pergalė, pasiekta atkakliu darbu“, – rašoma šalies vadovės Dalios Grybauskaitės sveikinime.
Prezidentė pabrėžė, jog A. Didžbalis yra puikus pavyzdys visiems jauniems sportininkams, kaip siekti aukščiausio tikslo.
Savo ruožtu premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad sportininkas parodė kovotojo charakterį.
„Stipraus sportininko jėga slypi ne tik raumenyse, bet ir galvoje. Aurimas įrodė, kad turi ir viena, ir kita – parodė tikrą kovotojo charakterį. Sveikinu puikiai pasirodžius olimpiadoje ir mus visus nudžiuginus bronziniu medaliu. Linkiu ir ateityje sėkmingų pasirodymų bei galingų pergalių“, – sakoma premjero sveikinime.

* * *

Sunkioji atletika – olimpinė sporto šaka, kurioje sportininkai rungiasi kilnodami sunkumus stūmimo ir rovimo rungtyse. Stūmimo rungtyje sunkiaatletis privalo štangą iškelti iki pečių ir tuomet, naudodamas tiek kojų, tiek rankų jėgą, iškelti štangą virš galvos. Rovimo rungtyje sunkiaatletis privalo štangą nuo žemės virš galvos pakelti vienu judesiu. Iškeltą svarmenį sportininkas turi išlaikyti dvi sekundes. Olimpiadoje medalius laimi tie sunkiaatlečiai, kurių bendra abiejose rungtyse iškelto svorio suma didžiausia.

Aurimas Didžbalis Rio olimpinėse žaidynėse

Aurimas Didžbalis – Rio

Aurimas Didžbalis – Rio

Aurimas Didžbalis iškovojo Rio bronzą

Aurimas Didžbalis Rio OŽ

Rio olimpinių žaidynių sunkiosios atletikos apdovanojimas. Aurimas Didžbalis (dešinėje)

Aurimas Didžbalis – Rio