Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pirmą kartą per pastaruosius septynis dešimtmečius išvengs slapto balsavimo procedūros renkantis būsimų dviejų olimpinių žaidynių sostines. Tarptautinė žiniasklaida skelbia, kad TOK pavyko tiesiogiai derybinio proceso būdu susitarti su pretenduojančiais miestais dėl 2024-ųjų ir 2028-ųjų vasaros olimpinių žaidynių surengimo.Los Angeles Times“ bei kitos amerikiečių ir britų žiniasklaidos priemonės skelbia, kad TOK pavyko su Los Andželo valdžia susitarti dėl to, kad šiame Jungtinių Amerikos Valstijų mieste olimpinės žaidynės būtų surengtos 2028 m. Tai, anot žiniasklaidos pranešimų, automatiškai reiškia, kad 2024 m. vasaros olimpinės žaidynės įvyks Prancūzijos sostinėje Paryžiuje. Mat abu šie miestai – Los Andželas ir Paryžius – buvo likę vieninteliai pretendentai į 2024-ųjų žaidynių surengimą.

TOK turėjo savo sesijoje Peru sostinėje Limoje š. m. rugsėjo viduryje slaptu balsavimu išrinkti miestą, kuriame bus surengta 2024-ųjų olimpiada. Tačiau prieš mėnesį paskelbta, kad TOK, siekdama racionalaus pasirinkimo, pradės tiesiogines derybas su abiejų miestų atstovais dėl „olimpinių žaidynių geranoriško padalinimo tarp jų“. Netrukus turėtų būti sulaukta ir oficialaus TOK pranešimo apie tai, kad sutarta dėl 2024 m. olimpinių žaidynių surengimo Paryžiuje, o 2028 m. – Los Andžele, taip pat apie tai, kad Komiteto sesijoje Limoje rugsėjį nebus rengiamas balsavimas dėl žaidynių sostinės rinkimų. Ir Paryžiuje, ir Los Andžele olimpiada bus surengta jau po trečią kartą – Prancūzijos sostinėje ji vyko 1900-aisiais ir 1924-aisiais, o viename didžiausių JAV miestų jos buvo surengtos 1932 m. ir 1984 m.
„Didžiuojuosi pranešdamas, kad olimpinės žaidynės grįžta į JAV“, – sakė Los Andželo meras Erikas Garketis (Eric Garcetti). JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) sveikimą atsiuntė iš Baltųjų Rūmų.
„Esu įsitikinęs, kad vasaros olimpinės žaidynės Los Andžele sujungs olimpinį idealizmą ir amerikietišką dvasią. Lauksime šių žaidynių“, – sakė D. Trampas.
Pernai olimpinės žaidynės įvyko Rio de Žaneiro mieste Brazilijoje, 2020 m. įvyks Japonijos sostinėje Tokijuje.
Šiuolaikinės olimpiados rengiamos kas ketverius metus nuo 1896-ųjų.

Parengta pagal: vz.lt / bigbenas.lt / sportas.lt / bns.lt / elta.lt / lrt.lt / bbc.com / bloomberg.com / olympic.org