2017 m. olimpinė diena Alytuje

Birželio 3 dieną Alytus tapo visos Lietuvos sporto sostine –  į miestą atkeliavo didžiausias masinis sporto ir kultūros renginys Lietuvoje, Olimpinė diena. Tradiciškai šventė prasidėjo nuo Olimpinės dienos deglo įžiebimo ir jo nešimo elitinių sportininkų ir vaikų estafete iki pagrindinės renginio vietos.

O34A3

Šiais metais Olimpinės dienos deglas uždegtas Alytaus Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios kiemelyje, specialų deglo įžiebimo šokį atlikus vietos šokių studijai „Aušrinė“. Deglą paeiliui nešė olimpiečiai – ėjikė Brigita Virbalytė, bėgikė Vaida Žūsinaitė, irkluotojas Saulius Ritteris,  gimnastas Rokas Guščinas, buriuotojas Rokas Milevičius, dviratininkė Simona Krupeckaitė su savo sūnumi,  o pakeliui prie olimpiečių prisijungė būrys mokinių.

AI0U2

Šalia Alytaus sporto ir rekreacijos centro, belaukdami atkeliaujančios Olimpinės dienos ugnies, jau būriavosi šventės dalyviai, kurie registravosi į rungtis, aktyvavo „LTeam“ dalyvio pasus. Jiems grojo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštytės Birutės ulonų bataliono orkestras „Geležinis vilkas“, ore savo meistriškumą demonstravo akrobatinio skraidymo pilotas Petras Jurgionis.

Olimpinės dienos deglą į aikštę įnešė irkluotojas Mindaugas Griškonis ir maratonininkė Diana Lobačevskė su dukryte

Olimpinės dienos deglą į aikštę įnešė tikra olimpinė šeima – irkluotojas Mindaugas Griškonis ir maratonininkė Diana Lobačevskė su dukryte. Deglui pasiekus aikštę, olimpinį aukurą uždegė Alytaus garbės pilietis, ilgametis pedagogas, sveikos gyvensenos puoselėtojas Vytautas Mockevičius.

Olimpinės dienos olimpinį aukurą uždega Vytautas Mockevičius

Šventės dalyviams buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo žodis, o vietoje visus susirinkusius sveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas ir Alytaus mero pavaduotoja Valė Gibienė.

Olimpinės dienos dalyvių sveikinimas

Alytiškė olimpietė Brigita Virbalytė emocingai pasakojo: „Aš buvau pirmoji, kuri perėmė įžiebtą Olimpinės dienos deglą, man buvo be galo didelė garbė, o stebėdama merginų pasirodymą, net susigraudinau. Tik šiandien suvokiau, kaip nuostabu, kad ši šventė vyksta Alytuje, mano gimtajame mieste“.

Olimpinės dienos atidarymo šventė

Lietuvoje Olimpinė diena švenčiama jau dvidešimt aštuntus metus, o alytiškiai ja džiaugėsi pirmą kartą. Olimpinė diena visame pasaulyje švenčiama daugiau nei 60 metų, jos tikslą skleisti olimpines idėjas, skatinti žmones judėti atspindi šūkis “Judėk, sužinok, atrask”. Ši šventė skatina visus žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties, rasės sportuoti, dalyvauti, būti aktyviais.
Alytuje surengtos Olimpinės dienos metu 20 tūkstančių dalyvių išbandė „LTeam“ rungtis. Aktyviems svečiams, besivaržiusiems įvairiuose turnyruose, įteikti apie 5 tūkstančiai Olimpinės dienos marškinėlių. Renginyje savanoriavo 160 jaunuolių, o ruošiant rungtis prie šventės organizavimo prisidėjo apie 500 sporto organizacijų atstovų.
Į miestą atvyko būrys olimpiečių, o ir patys miestiečiai iš pat ryto rinkosi į pagrindinę renginio aikštę šalia Jaunimo parko, kuriame išsibarstė 72 sporto rungčių trasos.
Įžiebus Olimpinės dienos deglą, jį estafete drauge su sportiškais Alytaus mokiniais nešė olimpiečiai Brigita Virbalytė, Vaida Žūsinaitė, Saulius Ritteris, Rokas Guščinas, Rokas Milevičius, Simona Krupeckaitė, Diana Lobačevskė ir Mindaugas Griškonis bei parolimpietis Algirdas Tatulis.

Olimpinės dienos dalyviai su olimpiečiais

Suliepsnojus Olimpinės dienos ugniai, šventės dalyviai apšilo masinėje „Impuls“ mankštoje ir  pradėjo rikiuotis prie starto linijos bei ruoštis bėgti tradicinę lietuviškąją olimpinę mylią (1988 m).

Olimpinės dienos bėgimuose dalyvavo įvairiausių sporto šakų atstovai

Visuose Olimpinės dienos bėgimuose dalyvavo įvairiausių sporto šakų atstovai, ypač aktyvūs buvo irkluotojai, kurių atstovui Dominykui Jančioniui netgi pavyko iškovoti sidabro medalį 5 km distancijoje.

Olimpinis vicečempionas irkluotojas Saulius Ritter

Olimpinis vicečempionas irkluotojas Saulius Ritteris  savo pasirodymu taip pat liko patenkintas: „Nors bėgimas nėra mano pati stipriausia pusė, bet buvo be galo smagu bėgti, norėtųsi daugiau tokių rungčių ir daugiau tokių renginių“.
Šventei ypatingą atmosferą suteikė atvykusios olimpiečių šeimos su mažais vaikais.

Maratonininkė Diana Lobačevskė

Maratonininkė Diana Lobačevskė laimėjo moterų 10 km bėgimą, o tuo tarpu jos dukra drauge su tėčiu Mindaugu Griškoniu sėkmingai įveikė vaikų distanciją.

Mindaugas Griškonis su dukra sėkmingai įveikė vaikų distanciją

Dviratininkė Simona Krupeckaitė, į šventę atvykusį su sūnumi, jį nedvejodama užregistravo į vaikų dviračių varžybas.
Olimpinės dienos metu baigėsi ir Lietuvos mokyklų žaidynių finalai, kuriuose dalyvavo apie 600 mokinių iš visos Lietuvos, besivaržiusių tinklinio, rankinio, krepšinio, stalo teniso, šaudymo varžybose.

Olimpinės dienos bėgimas

Visus metus vykusiose žaidynėse mokiniams teko įveikti ne vieną atrankos etapą, tad į Alytų suvažiavo pačios sportiškiausios mokyklos. Jaunieji nugalėtojai buvo apdovanoti didžiojoje renginio scenoje, o medalius ir prizus jiems įteikė olimpiečiai Simona Krupeckaitė, Saulius Ritteris bei sporto organizacijų atstovai.

BW1I0604

Kitais metais Olimpinė diena vyks Panevėžyje. Ta proga šventei besibaigiant LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė drauge su Alytaus mero pavaduotoja Vale Gribiene Olimpinės dienos vėliavą perdavė Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui ir palinkėjo sėkmingo renginio.

Olimpinės dienos atgarsiai pasieks Japoniją

Japonijos – Hiracukos miesto atstovas Kenjiro Tamaki ir LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė

Alytuje vykstanti Olimpinė diena sulaukė svečio iš tolimosios Japonijos – Hiracukos miesto atstovo Kenjiro Tamaki. Hiracuką su Lietuva sieja net dveji skirtingi ryšiai – šis Japonijos miestas draugauja su Alytumi, be to, būtent su Hiracuka Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) pasirašė bendradarbiavimo sutartį ruošti Lietuvos olimpiečius 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms. Todėl japonai siunčia savo atstovus į Lietuvą, siekdami susipažinti su LTOK organizuojamais renginiais ir pasidalinti patirtimi.
Su oficialiu vizitu atvykęs Kenjiro Tamaki ketino Olimpinės dienos metu tik pasveikinti Lietuvos olimpiečius ir Alytaus miestą, tačiau išvakarėse apėjo renginiui ruošiamą Jaunimo parko teritoriją, apžiūrėjo rungtis ir nusprendė viską išbandyti pats. Be sportinės aprangos atvykusiam svečiui teko Alytaus parduotuvėse ieškoti marškinėlių ir sportinių batų. K. Tamakis, pasiėmęs  „LTeam“ dalyvio pasą, buvo rimtai nusiteikęs išmėginti visas įmanomas rungtis ir surinkti maksimalų lipdukų skaičių – viso 106.
„Lietuvoje esu ne pirmą kartą, bet ji mane nuolat nustebina. Esu išragavęs įvairių nacionalinių patiekalų – ir cepelinų, ir šaltibarščių. Cepelinai man patinka, nors tai maistas tikrai ne kiekvienai dienai. Ryškiai rožinė šalta sriuba mane iš pradžių šokiravo, bet dabar jau pripratau“, – juokėsi Kenjiro Tamaki.

Japonijos – Hiracukos miesto atstovas Kenjiro Tamaki

Pasirašę bendradarbiavimo sutartį su LTOK, japonai stengiasi kuo geriau priimti Lietuvos sportininkus, todėl aktyviai domisi lietuvių kultūra, gyvenimo būdu, maistu. Hiracukos savivaldybės sporto ir kultūros skyrių darbuotojams privalomos lietuvių kalbos pamokos, organizuojamos Lietuvq pristatančios meno ir fotografijos parodos. Prieš Tokijo olimpines žaidynes Hiracukoje veiksiančioje pasiruošimo stovykloje vyks lietuviški renginiai, drauge su Lietuvos ambasada bus įkurtas Lietuvos kultūros centras.

Parengta pagal ltok.lt