Lietuvos vyrų golbolo komandos iškovoti aukso medaliai Rio parolimpinėse žaidynėse

Rio de Žaneiro „Future“ arenoje Lietuva buvo galinga iš naujo – golbolo finale lietuviai 14:8 įveikė amerikiečius ir pirmą kartą iškovojo parolimpinių žaidynių auksą.
Genriko Pavliukianeco įvarčių vedama mūsų šalies komanda Rio de Žaneire laimėjo visus septynis mūšius žaidime, kuris žaidžiamas su krepšinio dydžio kamuoliu, tik dusyk sunkesniu ir su skambučiais viduje, kad regėjimo negalią turintys atletai girdėtų, rungtynėse žaidžiami du kėliniai po 12 minučių.
Parolimpinių žaidynių golbolo čempionais tapo šeši lietuviai: G.Pavliukianecas, Mantas Panovas, Mindaugas Suchovejus, Justas Pažarauskas, Nerijus Montvydas ir Mantas Brazauskis. Jų treneris – Karolis Levickis. 40-metis G.Pavliukianecas finale įmetė net aštuonis įvarčius ir tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju, iš viso įmetusiu 35 įvarčius. Šiuo auksiniu maču Lietuvos parolimpiečiai baigė savo pasirodymą Rio de Žaneire. Mūsų šaliai Brazilijoje atstovavo trylika sportininkų. Auksą rutulio stūmimo rungtyje ir sidabrą disko rungtyje iškovojo Mindaugas Bilius.

Rugsėjo 17 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos golbolo komandą, Rio de Žaneiro olimpiadoje iškovojus aukso medalį.
„Esate pavyzdys, kaip vieningų, bendro tikslo kartu siekiančių žmonių pergalės tampa garbingu visos šalies laimėjimu. Jūs mums – nugalėtojų komanda, įkvepianti ryžto ir stiprybės, padrąsinanti įveikti savus iššūkius. Didžiuojamės, kad savo talentą skiriate Lietuvai ir ją garsinate“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.
Visai golbolo komandai Prezidentė palinkėjo daug įspūdingų triumfo akimirkų tarptautinėse sporto arenose.

Lietuvos vyrų golbolo komanda iškovojo aukso medalius Rio parolimpinėse žaidynėse